WOLONTARIUSZE AUDIODESKRYPCJI ZNOWU W AKCJI!

WolontariatMłodzież z oddziałów gimnazjalnych naszej szkoły od wielu lat uczestniczy w ogólnopolskim projekcie audiodeskrypcji popularyzowanym przez Mazowieckie Stowarzyszenie Pracy Dla Niepełnosprawnych „De Facto”. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest od samego początku pani Magdalena Mecner-Janek.

Początek września zaowocował spotkaniem wolontariuszek z klasy III f (Małgosia, Natalka, Milena i Klaudia) z członkami stowarzyszenia, którzy wraz z opiekunem, panią Katarzyną Solińską, przyjechali do Lublina z różnych stron Polski na warsztaty. Spotkanie odbyło się na Zamku Lubelskim, gdzie przez kilka godzin uczennice wraz z grupą niewidomych uczestniczyły w warsztatach opartych na adiodeskrypcji oraz tyflografice. Wszyscy wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Królowe na zamku” i w historycznym quizie. Wszyscy mieli również okazję zwiedzić Kaplicę Trójcy Świętej. Spotkanie zakończyło się sielsko-anielskim akcentem i pyszną ucztą z pierogów na lubelskim Rynku.

Goście byli ogromnie wdzięczni za pomoc wolontariuszek, za ich całoroczne zaangażowanie i za towarzystwo podczas warsztatów.

Na przełomie września i października br. odbędą się szkolenia z audiodeskrypcji dla nowej grupy uczniów. Zachęcamy siódmo- i ósmoklasistów do zaangażowania się w tę formę wolontariatu.