Gość z Kenii

NewsyUczniowie klas 7 i 3 gimnazjum oraz świetlicy mieli niecodzienną okazję poznać rodowitego Kenijczyka.

W ubiegły wtorek, 23 października naszą Szkołę odwiedził ks. Dionisio Mutea - kapłan pochodzący i pracujący w Chuka, w Kenii. Ks. Dionisio przybliżał uczniom sytuację dzieci w szkole, w której uczy: sposób funkcjonowania placówki, problemy, które na co dzień jego uczniowie napotykają. Nasz Gość opowiadał o fladze swojego państwa, o instrumentach muzycznych, które przyniósł i sposobie ich wykonania. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i dotknięcia przyniesionych gadżetów. Ks. Dionisio posługiwał się językiem angielskim, w zrozumieniu którego wspomagała uczniów p. Ania Stec, anglistka. Urozmaiceniem spotkania była prezentacja multimedialna złożona z prywatnych zdjęć państwa Katarzyny i Sławomira Łukasiuków, dzięki zaangażowaniu których spotkanie doszło do skutku. Na tej wyjątkowej lekcji nasi uczniowie mogli również zapoznać się z możliwościami wsparcia różnych dzieł misyjnych m.in. poprzez stronę internetową Fundacji Księdza Orione "Czyńmy dobro" (https://www.czynmydobro.pl/).

Spotkanie odbyło się w ramach odchodów Tygodnia Misyjnego, którego tegoroczne hasło brzmi "Pełni Ducha i posłani", Serdecznie dziękujemy ks. Dionisio za obecności i życzliwość. Wspierając modlitwą życzymy wspaniałych efektów pracy z dziećmi i młodzieżą oraz licznych darczyńców i wolontariuszy!