KONKURS RECYTATORSKI

BibliotekaDnia 28. 10. 2009 r. w naszym Gimnazjum odbył się konkurs recytatorski poezji Juliusza Słowackiego pt: "...bo królom był równy". Konkurs ten został zorganizowany w związku z obchodami Roku Słowackiego przez nauczycieli-bibliotekarzy przy współpracy nauczycieli - polonistów. Celem konkursu było:
- rozwijanie zdolności recytatorskich młodzieży,
- przybliżenie utworów poety i najważniejszych faktów z jego życia,
- pobudzenie aktywności uczniów,
- uwrażliwienie na piękno poezji,
- popularyzacja szeroko rozumianej kultury słowa,
- nabywanie doświadczenia w wystąpieniach publicznych.

W konkursie wzięło udział 13 uczniów Gimnazjum. Komisja w składzie: p. Anna Czapska - przewodnicząca oraz członkowie: p. Justyna Kierepka, p. Anna Kowalczyk, p. Justyna Skubisz, p. Urszula Zaręba oceniali znajomość tekstu, poprawność wymowy, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

W oczekiwaniu na werdykt jury publiczność wysłuchała krótkiej pogadanki na temat życia i twórczości Juliusza Słowackiego oraz obejrzała wystawę poświęconą poecie.

Laureatami zostały następujące osoby:
1/ miejsce: Małgorzata Mikulec, klasa II c
2/ miejsce: Bogumiła Kwiatkowska, klasa I d
3/ miejsce: Agnieszka Sobieraj, klasa I c
wyróżnienie: Maciej Kuranc, klasa II b

Pan Dyrektor wręczył zwycięzcom konkursu dyplomy oraz nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa. Po ogłoszeniu wyników zrobione zostały pamiątkowe zdjęcia.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.
Zwycięzcom konkursu gratulujemy!

W galerii można obejrzeć zdjęcia.