PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

Jesień w pełni

Klasy 1-3Jesienne słoneczko i piękne, kolorowe liście sprzyjają spacerom oraz zabawom na świeżym powietrzu. Dzieci przebywające w świetlicy mają możliwość codziennie podziwiać uroki jesieni. Zebrane po drodze różnobarwne liście posłużą do stworzenia pięknych prac plastycznych.

Magdalena Piondło

Jabłkiem w głowę

Klasy 1-3Siła przyciągania ziemskiego czy siła nośna – za trudne dla drugoklasistów? Okazuje się, że wcale nie… pod warunkiem, że poda im się te zagadnienia w przystępny sposób. Jak to zrobić?

Taki właśnie język przemawiający do 7-8 latków ukazujący fizykę, jako naukę towarzyszącą nam każdego dnia przez całe życie, znaleźli prowadzący zajęcia w ramach Akademii Młodego Naukowca. Miały one miejsce 17 października br. i wzięły w nich udział uczniowie klasy: 2g, 2h i 2i.

Była teoria, wsparta prezentacją multimedialną, doświadczenia, z udziałem uczniów oczywiście, mnóstwo zdziwienia i śmiechu. Na pewno w pamięci niejednego ucznia zostaną takie pojęcia jak: grawitacja, ciążenie i postacie jak: Isaac Newton, i bracia Montgolfier. Czy można chcieć więcej? Dzieciaki zadowolone, a na dodatek o wiedzę wzbogacone. Sprawdźcie sami jak było, śledząc galerię.

Ela Korzeniowska

Mural - dialog między mieszkańcami

Klasy 1-325 października br. klasa III d odwiedziła Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”. Uczniowie wraz z wychowawcą p. Agnieszką Kanar spotkali się tam z p. Marzeną Miszczuk-Głowacką. Ale to nie były takie zwyczajne odwiedziny…

Celem wycieczki było poznanie pracy artystycznej Kamila Kuzko, twórcy obrazów monumentalnych w Polsce i za granicą. W centrum zainteresowania artysty znajduje się człowiek i dlatego stał się on głównym tematem projektu. Mural stanowi zachętę do nawiązania dialogu pomiędzy mieszkańcami dzielnicy, a Dzielnicowym Domem Kultury „Węglin”.

Na ścianie Domu Kultury uczniowie podziwiali mozaikę pt. „Spokój”, której przewodnim tematem jest natura. Aurą towarzyszącą powstawaniu dzieła była nostalgia za tym, jak zmieniała się dzielnica oraz jej zagospodarowanie.

Serdecznie dziękujemy Pani Marzenie Miszczuk – Głowackiej za ten wspaniały dzień kultury.

Agnieszka Kanar
EK

Centrum Dobrego Wychowania

Klasy 1-3Jak to zrobić, by wycieczka szkolna się udała, mimo niezbyt - wydawałoby się, sprzyjającej aury za oknem? Bardzo proste: udać się na warsztaty do Motycza Leśnego.

Właśnie z tej opcji 25 października br. skorzystały klasy 2c i 2g wraz z wychowawcami i dodatkowymi opiekunami. Zajęcia podzielone na 4 warsztaty krążące wokół jesiennej tematyki, pochłonęły energię wszystkich żywiołów tych klas. Zostaliśmy podzieleni na 4 grupy, każda działała według określonego planu zajęć, tak by 4 warsztaty zostały zrealizowane.

ENGLISH SPELLING COMPETITION

English ZoneW piątek 28 października 2016 roku odbyła się kolejna edycja konkursu dla uczniów klas 4 English Spelling Competition (literowanie w języku angielskim). W tym roku 16 osób z klas czwartych zmierzyło się w trzech etapach konkursu. Poziom uczestników konkursu był niezwykle wysoki. Okazało się bowiem, że młodzież naszej szkoły potrafi wyśmienicie literować po angielsku nawet długie i bardzo trudne słowa z pamięci!!!

Po niezwykle zaciętej konkurencji udało się wyłonić zwycięzców konkursu, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

I miejsce: Łukasz Próchniak 4C
II miejsce: Joanna Malinowska 4B, Pola Kędzior 4B
III miejsce: Aleksandra Śledź 4D, Dariusz Gołąbek 4D


Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

Magdalena Migdał-Jarosz

Wspominaliśmy Świętych Patronów

Klasy 1-3Z okazji Dnia Wszystkich Świętych w świetlicy szkolnej w budynku filii, uczniowie klas I zapoznali się ze znaczeniem tego święta: w tym dniu wspominaliśmy Świętych Patronów naszych imion i drogich nam zmarłych. Z tej okazji wychowankowie bawili się w pieczenie ciasta, śpiewali piosenkę imieninową, a zabawę zakończyła przekąska - słodkie ciasteczka.

Ewa Zięba
Magdalena Piondło

Jesień z filcu

Klasy 1-3Jeśli jesień, to oczywiście wielobarwne spadające liście… Właśnie takie, ale w nieco innej odsłonie przygotowali uczniowie klasy 3 d. Co dokładnie zrobili?

Właśnie w tym rzecz: jaki symbol jesieni przygotowali? Zaraz się przekonacie. Wszystko miało miejsce dzięki zajęciom zorganizowanym przez wychowawcę klasy: p. Agnieszkę Kanar i fundację „Rozwiń Skrzydła”. Uczniowie, po obejrzeniu prezentacji pokazującej zmiany w przyrodzie zachodzące jesienią, przygotowali filcowe breloczki jesiennych liści. Było sympatycznie ale i pracochłonnie. Jednak opłaciło się, bo te breloczki na pewno wywołają uśmiech nawet w najbardziej pochmurny dzień jesieni. Zapraszamy do galerii, a w niej praca trzecioklasistów i jej zdumiewające efekty.

Agnieszka Kanar
Ela Korzeniowska

Święto Edukacji Narodowej

Klasy 1-3Dzień Edukacji Narodowej przypada co roku w dniu powołania Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego w Polsce „ministerstwa edukacji”. Świętują wtedy wszyscy pracownicy szkół i innych placówek edukacyjnych. Świętują, bo świętują też ich podopieczni, szczególnie poprzez okazanie wdzięczności w postaci akademii przygotowanych specjalnie dla nauczycieli.

W tym roku uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowały klasy 2h i 2i pod czujnym okiem wychowawców: p. Mariii Węgorskiej i p. Anny Woźnicy. Był śmiech, zaduma i łzy wzruszenia. Lepiej się nie dało! Przekonajcie się sami śledząc galerię.

Ela Korzeniowska

50-tka na Lubelskim Festiwalu Nauki

Klasy 1-3Tegoroczny, 13 z kolei Lubelski Festiwal Nauki, odbył się pod hasłem: Nauka źródłem inspiracji. Warsztaty i prezentacje, w których wzięli udział nasi uczniowie sprawiły, że nauka faktycznie ich zainspirowała.

Program tegorocznego Lubelskiego Festiwalu Nauki, był naprawdę różnorodny. Spotkania odbywały się na wszystkich lubelskich uczelniach: Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej, Uniwersytecie Przyrodniczym i Uniwersytecie Medycznym. Powyższy fakt sprawił, że udział w festiwalu był jednocześnie okazją do zapoznania naszych uczniów z lubelskimi uczelniami i ich lokalizacją.

„Calineczka” i Centrum Spotkania Kultur

Klasy 1-3Nowe miejsce występu i nowa sztuka, to dwie przyjemności, jakie spotkały uczniów klasy II c i II g: 5 października br.

Sztukę: „Calineczka” przygotowaną przez aktorów Teatru Ch. H. Andersena, tym razem oglądaliśmy w nowym miejscu: Centrum Spotkania Kultur; miejscu, które niewątpliwie swoim nowoczesnym obliczem, urzekło naszych drugoklasistów.

Na scenie była wielka łupina orzecha, czyli łóżeczko Calineczki, obrzydliwa ropucha i jej syn, przebiegła mrówka, ocalona jaskółeczka, ślepy kret i oczywiście słodka, i delikatna Calineczka. Gra świateł, muzyka, ruch aktorów również poza sceną, po sali widowiskowej, sprawiły, że przedstawienie nie tylko zaskakiwało ale momentami nawet przerażało widzów. Dla naszych uczniów było jednak jednym z lepszych widowisk, w jakich wzięli udział. Przedstawienie podobało się tym bardziej, że uczniowie klasy II c i II g są właśnie po lekturze: „Dziecię elfów”, w efekcie czego mogli porównywać, co było w książce, a co w sztuce pojawiło się ponad oryginał.

Po spektaklu nasi drugoklasiści, wzięli udział w spotkaniu z Lalkarzem Teatru Lalki i Aktora. Twórca lalek, marionetek, kukiełek występujących na scenie teatru, pokazał dzieciom różne rodzaje swoich dzieł, zaprezentował, w jaki sposób się poruszają, otwierają usta; wyjaśnił, jak się je robi. Był nawet Pinokio z rosnącym nosem… Tak faktycznie było, bo mój nos nie zmienia długości, gdy to piszę

Tą samą sztukę w tym samym miejscu 7 października oglądali uczniowie klasy II d i II f, i wrażenia mają podobne: jeszcze tam wrócimy, warto!

Ela Korzeniowska

Wf inaczej

Klasy 1-3Zajęcia wychowania fizycznego należą do tych szczególnie ulubionych przez dzieci. Jeszcze większa frajda jest wtedy, gdy dzieje się na nich coś innego niż zazwyczaj. Właśnie tak było na w-fie z taekwondo.

Klasa IIg miała przyjemność poznawać sztukę taekwondo pod czujnym okiem i wskazówkami mistrzyni p. Justyny Michalak. W programie było fachowe powitanie, rozgrzewka, ćwiczenia z przeciwnikiem. Było poważnie, zabawnie, ale i męcząco… Przekonajcie się sami śledząc galerię.

W podobnych zajęciach wzięły udział następujące klasy: IIa, IIb, IId, IIh, IIIb, IIIf, IIIg.

Ela Korzeniowska
Wygenerowano w sekund: 0.03
12,510,874 unikalne wizyty