PHP-Fusion Powered Website

Certyfikaty




Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Marta Martyniuk

Pn 1200 - 1500
Wt 1200 - 1400
Śr 730 - 915
Cz 1200 - 1315
Pt 900 - 1200 filia

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Anna Trochimowicz

Pn 730 - 1000
Wt 1000 - 1200
Śr 1100 - 1300
Cz 730 - 900
Pt 1100 - 1400

Dyrekcja

Wicedyrektor
mgr Iwona Wąsik

Pn 1000 - 1200
Wt 730 - 1100
Śr 1300 - 1500
Cz 1300 - 1400
Pt 730 - 1000

KONKURS "STEFAN WYSZYŃSKI – WYJĄTKOWY LUBLINIANIN"

Biblioteka
Rozstrzygnięcie konkursu
"STEFAN WYSZYŃSKI – WYJĄTKOWY LUBLINIANIN"

Informujemy, że konkurs przeprowadzony w naszej szkole w ramach innowacji pedagogicznej pt. „STEFAN WYSZYŃSKI – WYJĄTKOWY LUBLINIANIN” został rozstrzygnięty. Poniżej przedstawiamy wyniki:

PRACE LITERACKIE
1 miejsce: Adam Ó Fionnain - kl. VI d
2 miejsce: Nikodem Wieżel - kl. VI d
3 miejsce: Magdalena Dmowska i Gabriela Ruszyńska - kl. IV d
Wyróżnienie: Maria Janczak - kl. VIII h

PRACE PLASTYCZNE
1 miejsce: Natalia Kania - kl. IV d, Łukasz Kanadys - kl. VIII e
2 miejsce: Alicja Misztal - kl. VI a, Anna Paradzińska - kl. VIII a
3 miejsce: Joanna Zmysłowska - kl. IV d
Wyróżnienia: Helena Bidyńska - kl. IV b, Julia Stawecka - kl. VIII h

PRACE FOTOGRAFICZNE
1 miejsce: Jan Toś - kl. VII a
2 miejsce: Alicja Misztal i Natasza Krakiewicz - kl. VI a
3 miejsce: Andrzej Kulikowski - kl. VIII h
Wyróżnienia: Dawid Kowalczyk - kl. VIII a, Michał Stachyra - kl. VIII h, Aleksandra Duszyk - kl. VI d

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przystąpienie do konkursu i gratulujemy zwycięzcom.
Termin wręczenia nagród i dyplomów zostanie wkrótce ogłoszony za pośrednictwem strony internetowej.

bibliotekarze SP 50

Konkurs recytatorski: Tuwim i Brzechwa dzieciom

Klasy 1-3Wiersze dla dzieci to pewien rodzaj zabawy i nauki. Cytując Wisławę Szymborską „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Dzieci kochają wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, które są zabawne, rozśmieszają, inne pouczają i przedstawiają piękno otaczającego dziecko świata.

25 kwietnia odbył szkolny się konkurs recytatorski „Tuwim i Brzechwa dzieciom” przeznaczony dla uczniów klas II i III. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie poezją dziecięcą oraz zachęcanie do występów na scenie. Konkurs miał formę prezentacji dowolnie wybranego wiersza z twórczości Jana Brzechwy lub Juliana Tuwima.

Konkurs przebiegł w serdecznej i miłej atmosferze. Występom towarzyszyły wielkie emocje. Dzieci pięknie nauczyły się na pamięć nawet bardzo długich wierszyków i mimo tremy, fantastycznie się zaprezentowały. Jury miało duży problem z wyłonieniem laureatów, ponieważ poziom był bardzo wysoki.

Laureaci:

Miejsce 1 – Gabriela Marcińczyk 3d
Miejsce 2 – Jagoda Wasilik 3b
Miejsce 3 – Rozalia Wójtowicz 3a

Wyróżnienia:

Aleksander Dmowski 2b
Tymon Maruszak 2d
Alicja Sowa 2d
Mikołaj Błaszczuk 3c

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie i dzielenie się pięknem poezji.

Galeria foto


Agnieszka Kanar
Magdalena Kasperek
Kaja Michalec
Magdalena Stacharska-Malec


Młodzi siatkarze z wizytą u Pana Dyrektora...

lkpsDyrektor Szkoły Podstawowej nr 50 Pan Ryszard Pawka przyjął w swoim gabinecie uczniów klasy 4 e wraz z wychowawczynią. Młodzi sportowcy z dumą prezentowali puchar wywalczony podczas wojewódzkich eliminacji turnieju Kinder Joy of Moving w piłce siatkowej dwójek chłopców pod okiem trenera Pana Piotra Maja. Pan dyrektor pogratulował naszym siatkarzom sukcesu odniesionego w zawodach i życzył dalszych wspaniałych osiągnięć. Na koniec wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Serdecznie dziękujemy Pani Wicedyrektor Iwonie Wąsik za wszelkie wsparcie i opiekę nad pierwszą klasą sportową o profilu siatkarskim.

Iwona Rzymowska - Hołysz

Najnudniejsza wycieczka ever

Klasy 1-328 kwietnia klasa 2a i 2b odwiedziły Stary Gaj, a w nim Rezerwat Przyrody Stasin. Uczniowie poznali czarną brzozę, lilię złotogłową, zawilce gajowe, miodunkę, kopytnika. Próbowali szczawnika zajęczego, który jak stwierdzili smakuje podobnie do cytryny. Był bieg przez pale, chowanie się w szałasie, a nawet próba jego rozebrania. Było drugie śniadanie na polance, przypomnienie warstw lasu, szukanie okazów liści z karty pracy, a jednak według niektórych to najnudniejsza wycieczka ever.
Dlaczego?
Bo trzeba było dużo chodzić!
No tak, by podczas spaceru po lesie zobaczyć i spróbować aż tyle, to nie dało się tego załatwić w dwóch krokach. Przewodnik z biura podróży Perkoz i tak się bardzo sprężył, a na koniec zaserwował zabawę w radio. Ależ było krzyku i śmiechu! Ci, którzy byli zadowoleni (na szczęście zdecydowana większość) polecają spacery na majówkę. Podziwianie pięknych polskich krajobrazów i zabytków, to też świetny patriotyczny sposób okazywania przywiązania do Polski i doceniania tego, co nasze, wspólne, polskie.
Przekonajcie się w galerii, jak wygląda najnudniejsza wycieczka ever:)

Dziękujemy p. A. Iwaniak i p. A. Trzos-Mularczyk za opiekę nad naszymi drugoklasistami.

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska

Nagrody wręczone

Klasy 1-3Alfik, to popularny wśród uczniów Ogólnopolski Konkurs Matematyczny. Jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. W naszej szkole w listopadzie kilkudziesięciu uczniów klas młodszych przystąpiło do etapu szkolnego. Brawa dla wszystkich za podjęty trud i starania. Kilku z nich napisało konkurs naprawdę dobrze ale jednak według ogólnopolskich organizatorów nie na tyle dobrze, by otrzymać nagrody. Z tego też powodu szkolni organizatorzy w porozumieniu z Radą Rodziców postanowili naprawić to faux pas twórców Alfika.
W ostatnim tygodniu przed majówką naszym matematykom nagrody wręczyła p. Wicedyrektor Marta Martyniuk - bardzo dziękujemy. Słowa podziękowania kierujemy też do Rady Rodziców za przeznaczenie środków finansowych na ten cel.

Jeszcze raz wielkie gratulacje dla naszych mistrzów matematyki. A są nimi:

Jarosław Jargiełło
Mikołaj Bielak
Aleksander Dmowski
Oliwier Szewczyk
Mateusz Kolasik
Adrian Muciek
Łukasz Urban
Tomasz Rutkowski
Karol Chęć
Mikołaj Błaszczuk

Galeria foto


Anna Kowalik
Maria Lipa

Mistrzowie ortografii wystartowali

Klasy 1-3Zgodnie z tradycją lat ubiegłych, druga połowa kwietnia, to czas zmagań ortograficznych naszych mistrzów poprawnej pisowni. I tak też po klasowych eliminacjach, mistrzowie ortografii wystartowali w ogólnoszkolnym dyktandzie odpowiednio skierowanym do klas trzecich 17 kwietnia i drugich: 19 kwietnia.
W dyktandzie brało udział 28 uczniów. Należało znać nie tylko ortogramy zajmujące całą stronę A4, ale i zasady interpunkcyjne. Organizatorzy dziękują wszystkim za podjęte starania i włożony trud. Laureatom gratulują i życzą dalszych sukcesów edukacyjnych.

I miejsca wśród klas drugich:

Aleksandra Dudzińska 2 c bezbłędnie
Jarosław Jargiełło 2 c bezbłędnie

I miejsce wśród klas trzecich:

Natalia Chabros
3 b
Natalia Drob 3 b

Poznaj pozostałych laureatów w rozwinięciu.

Galeria foto


Organizatorzy:
Agnieszka Bonecka
Maria Lipa
Beata Ferdynus
Jolanta Wójtowicz

Sukces młodych siatkarzy z 4 e!

lkpsW weekend odbył się w Lublinie wojewódzki finał rozgrywek Kinder Joy of Moving. Brązowy medal wywalczyli uczniowie z klasy 4 e o rozszerzonym programie wychowania fizycznego o profilu siatkarskim, którzy reprezentowali LKPS Lublin w kategorii dwójek chłopców.

Brązowy medal wywalczyli: Jan Niezgoda, Jakub Bogusz oraz Szymon Kowalski.


Tuż za podium uplasowali się Tomasz Kubiński, Kacper Gajowiak oraz Szymon Góżdź. Chłopców trenuje pan Piotr Maj.



Ponadto klub reprezentowali:

Miłosz Wójcik, , Michał Waszczuk, Mateusz Zadubiec, Adrian Stawecki, Oskar Krzyżak i Jakub Siwkiewicz z klasy 4 e SP 50 w Lublinie.


SERDECZNIE GRATULUJEMY SUKCESU!!!!




Żródło : Instagram luk_lublin

Dzień Ziemi

Klasy 1-3Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, które każdego roku obchodzone jest w 192 krajach świata. Święto to ma nam przypominać, że jesteśmy cząstką przyrody i musimy zrobić wszystko, aby zachować, chronić oraz odnawiać środowisko przyrodnicze.

Do grona ekologów aktywnie dołączyła klasa 3d, która pod kierunkiem pani Jolanty Wójtowicz zorganizowała w szkole wystawę na ten temat. Jej celem jest zaszczepienie w każdym człowieku zachowań proekologicznych w myśl zasady „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ''. Efektem pracy młodych ekologów są plakaty pod hasłem:
Ziemia - błękitna planeta
Piękna jest nasza Ziemia
Ciekawostki ekologiczne
Świat woła o pomoc
Kodeks ekologa
Eko - zadania
Zostań przyjacielem przyrody

oraz wystawa z surowców wtórnych „Daj śmieciom drugie życie''. Kreatywność naszych miłośników przyrody zasługuje na wielkie uznanie. Sami się o tym przekonajcie oglądając te prace.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej wystawy.


Galeria foto


Jolanta Wójtowicz

Dzień Ziemi

Klasy 4-8
Dzień Ziemi


W dniu 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole przygotowana została wystawa o historii tego święta. Na tle piękna naszej planety umieszono informacje jak zachować naturę Ziemi dla przyszłych pokoleń. W piątek 21 kwietnia uczniowie klas 8 zorganizowali konferencję „Zainwestuj w naszą planetę”. W części multimedialnej uczniowie omówili problemy zrównoważonego transportu, deficytu wody oraz zmian klimatu. Obejrzeli krótki film o sposobach ochrony środowiska przyrodniczego. W części posterowej zostały omówione problemy nadmiernego zużycia plastiku i zrównoważonej mody. Prezentacje zakończył pokaz mody z materiałów bezpiecznych dla środowiska. Na zakończenie spotkania słuchacze mieli okazję rozwiązać test o zrównoważonym wykorzystaniu zasobów Ziemi. Wszyscy zaliczyli test na piątkę, wykazując się wiedzą jak inwestować w naszą planetę, by zachować jej walory dla przyszłych pokoleń.


Renata Furtak

Voice Kids

The Voice Kids

Z przyjemnością informujemy, że Miłosz Zarzeka z klasy 7c został finalistą w "The Voice Kids 6". Jako jedyny będzie reprezentował województwo lubelskie w ścisłym finale. Zapraszamy na finał, który odbędzie się 29.04 o godz. 20.00 w TVP2.

Koleżanki i koledzy oraz wychowawczyni 7c
Renata Furtak

Hen, daleko... Bajka eko

Klasy 1-3Dla uczczenia święta naszej planety, zdecydowana większość uczniów klas młodszych w piątek 21 kwietnia wzięła udział w przedstawieniu o tematyce ekologicznej: Hen, daleko... Bajka eko. Na scenie wystąpili aktorzy lubelskich teatrów, było zabawnie, zastanawiająco, ale i z dużą porcją nauki.
Rozpieszczona królewna Ancymonka, podążając za nowoczesnością, zniszczyła piękne Królestwo Zielolubii. Lasy zmieniła w centra handlowe, ogrody w dymiące fabryki, a pola uprawne w trujące laboratoria... W efekcie jej działań, nie było warzyw, tylko żywność instant ani czystego powietrza, wszędzie zalegały tony śmieci. Król i królowa postanowili dać temu kres i do współpracy zaprosili rycerzy - naszych uczniów z widowni, którzy odpowiadając poprawnie na pytania z zakresu ekologii, zostali mianowani ekorycerzami. Bajka eko przypadła do gustu publiczności, czego najlepszym dowodem było wspólne sprzątanie Królestwa Zielolubii. Okazało się przy tym, że czary mary, to za mało, by planetę posprzątać się dało. Niezbędne jest do tego m.in.: prawidłowe segregowanie odpadów, niezanieczyszczanie powietrza i wód, dbanie o zieleń, oszczędzanie wody i prądu, kupowanie odpowiedniej ilości żywności.Dziękujemy Agencji Eventowej Infinitum za wspólną naukę i zabawę na scenie, a Radzie Rodziców za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

Galeria foto


Elżbieta Korzeniowska
Wygenerowano w sekund: 0.03
12,461,502 unikalne wizyty