REGULAMIN REKRUTACJI

1. Do klasy pierwszej gimnazjum przyjmuje się:
1) z urzędu - absolwentów sześcioletnich szkół podstawowych, zamieszkałych w obwodzie szkoły;
2) na pisemną prośbę rodziców - absolwentów sześcioletnich szkół podstawowych zamieszkałych poza obwodem szkoły, gdy gimnazjum dysponuje wolnymi miejscami.
2. W przypadku, gdy liczba kandydatów zamieszkałych poza obwodem jest większa niż liczba wolnych miejsc, uczniowie ci będą przyjmowani na podstawie kryteriów uwzględniających:
1) oceny z języka polskiego, matematyki, przyrody, historii i języka obcego uzyskane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, według następujących zasad naliczania punktów za poszczególne oceny szkolne:
a) celujący - 6 pkt,
b) bardzo dobry - 5 pkt,
c) dobry - 4 pkt,
d) dostateczny - 3 pkt,
e) dopuszczający - 2 pkt;
2) uzyskaną ocenę zachowania, według następujących zasad naliczania punktów:
a) ocena wzorowa - 6 pkt
b) ocena bardzo dobra - 5 pkt
c) ocena dobra - 4 pkt
3) liczbę punktów uzyskanych na sprawdzianie zewnętrznym przeprowadzonym w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej zawartą w zaświadczeniu o szczegółowych wynikach testu, według następujących zasad naliczania punktów:
a) od 40 do 38 - 10 pkt,
b) od 37 do 36 - 9 pkt,
c) od 35 do 34 - 8 pkt,
d) od 33 do 32 - 7 pkt,
e) od 31 do 30 - 6 pkt,
f) od 29 do 28 - 5 pkt,
g) od 27 do 26 - 4 pkt,
h) od 25 do 24 - 3 pkt,
i) od 23 do 21 - 2 pkt,
j) 20 i mniej - 0 pkt;
4) Kryteria dodatkowe:
a) ukończenie szkoły podstawowej z wyróżnieniem - 4 pkt
b) osiągnięcia uzyskane w konkursach organizowanych przez kuratora oświaty na szczeblu wojewódzkim na podstawie zaświadczenia lub osiągnięcia artystyczne lub sportowe na szczeblu powiatowym na podstawie wpisu na świadectwie:
- za pierwsze miejsce lub tytuł laureata - 10 pkt,
- za drugie miejsce lub tytuł finalisty - 8 pkt,
- za trzecie miejsce lub wyróżnienie - 6 pkt.
3. Dyrektor może podjąć decyzję o przyjęciu ucznia niezależnie od liczby punktów, które uzyskał w wyniku rekrutacji:
1) w szczególnie uzasadnionych przypadkach: zdrowotnych, losowych, rodzinnych lub wskazanych w opinii poradni pedagogiczno- psychologicznej,
2) uczniów, którzy osiągają wybitne wyniki sportowe lub artystyczne.
Podstawa prawna: Statut Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie.