Wizyta w American Corner

Angielski
Lubimy gdy dobrze o nas piszą - klasa I F w American Corner

Oto komentarz po naszej wizycie w Amerykańskim Centrum Kultury - American Corner Lublin:

Dziś odwiedzili nas niezwykle sympatyczni uczniowie, którzy wysłuchali wykładu Elizabeth Borkowski. Następnie aktywnie zadawali pytania i wzięli udział w dyskusji. Potem przyszedł czas relaksu z grami planszowymi. Miło nam było usłyszeć pod koniec spotkania, że “było fajnie” .

Fotorelacja na stronie americancorner.pl lub po kliknięciu na linki:

Anna Góra
Adam Aleksandrowicz

Przedstawienie w wersji filmowej

AngielskiZapraszamy do obejrzenia nagrania z przedstawienia, które odbyło się w naszej szkole 8 stycznia 2016. Uczniowie z koła teatralnego English Drama Club przedstawili anglojęzyczną wersję "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa. Relację można obejrzeć w zakładce English Video Corner.
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMU

SZLAKIEM MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ

TurystykaDnia 23 stycznia 2016 roku odbył się rajd pieszy Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej.
Wyruszyliśmy pieszo ze stacji PKP Pałecznica. Udaliśmy się do miejscowości Kolonia Pałecznica, gdzie w lipcu 1941r. Niemcy wymordowali w masowej egzekucji ok. 200 osób. W miejscu rozstrzelania, znajduje się mogiła zbiorowa z pamiątkową płytą ku czci pomordowanych.
Następnie wędrowaliśmy doliną Wieprza do Lubartowa skąd wróciliśmy do Lublina. Kolejny rajd 19 marca.
Do zobaczenia na szlaku!!!

NAGRODA W PRESTIŻOWYM KONKURSIE LITERACKIM

HumaniściWeronika Prażmo z klasy III e po raz kolejny zdobyła tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Literackiego, którego organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Uczennicę przygotowała pani Justyna Kierepka. Tematem tegorocznego turnieju był dom i jego wartość. Weronika napisała wzruszającą pracę, w której zawarła refleksje dotyczące kondycji współczesnej rodziny. Swoje opowiadanie zakończyła lirycznym opisem, który prezentujemy poniżej.

Gratulujemy sukcesu!

Bo dom jest tam,
gdzie czuwa matka.
Do tego niewiele,
a może aż tak dużo trzeba.
Mój dom -
- nieoceniony -
pachnie szarlotką
i brzmi dobrą radą.
Czasem w cudownych
kwiatach tonie
i jest jak twierdza
niezdobyta,
bo tak naprawdę
to jest moje.
Ten dom to fragment
mego życia.

Olimpus

Z przyjemnością informujemy, że niżej wymienieni uczniowie zostali laureatami ogólnopolskiej olimpiady z chemii Olimpus:

Adam Szymański IIb 4 miejsce i nagroda książkowa - opiekun Jolanta Kociuba
Wiktoria Pietras IIb 10 miejsce - opiekun Jolanta Kociuba

Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników!

Przedstawienie "Christmas Carol"

Angielski
English Drama Club presents "Christmas Carol" by Charles Dickens.

8 stycznia 2016 roku uczniowie koła teatralnego English Drama Club przedstawili anglojęzyczną wersję "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przedstawienia (po kliknięciu na fotografię).

Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy talentu!

Wyniki międzyszkolnego konkursu "Lingwista"

Niemiecki
I MIĘDZYSZKOLNY DWUJĘZYCZNY KONKURS JĘZYKÓW OBCYCH DLA GIMNAZJÓW „LINGWISTA”

W środę 16 grudnia 2015r. odbył się w Gimnazjum nr 18 w Lublinie po raz pierwszy Dwujęzyczny Konkurs Językowy "LINGWISTA". Honorowy patronat nad konkursem objął Zakład Lingwistyki Stosowanej UMCS. W konkursie wzięło udział 60 uczniów z różnych lubelskich gimnazjów, którzy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z pytań z języka angielskiego oraz z drugiego wybranego języka obcego – hiszpańskiego lub niemieckiego.
Z ogromną satysfakcją informujemy, że uczennica kl. 3 a Justyna Seebörger zajęła I miejsce w tym konkursie, a Weronika Gołębiowska z kl. 3 a uzyskała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!