Międzynarodowy projekt Kidspeak

AngielskiW dniach 04-08.01.2016 po raz kolejny przy wsparciu Rady Rodziców nasza szkoła przystąpi do międzynarodowego projektu „Kidspeak”. W ramach zajęć kulturowo-językowych prowadzonych w języku angielskim ,uczniowie spotkają się ze studentami z Chin i Indii. Zapoznają się z kulturą tych krajów oraz będą mieli możliwość wykorzystania umiejętności językowych.

Koordynator Projektu: Anna Góra

Wspólne kolędowanie

AngielskiW piątek 18 grudnia wspólnie śpiewaliśmy świąteczne piosenki w wersji karaoke. Pod przewodnictwem pań: Anny Góry, Agnieszki Lenarczyk i Weroniki Sztorc, uczniowie mieli możliwość poznania i zaśpiewania klasycznych utworów po angielsku i niemiecku.
Uczniowie byli zachwyceni. Projekt na pewno powtórzymy za rok.

Konkurs Christmas Reading Competition

AngielskiW dniu 15 grudnia odbył się szkolny konkurs o tematyce świątecznej dla klas drugich gimnazjum: „Christmas Reading Competition”. W konkursie wzięło udział 18 osób. Laureatami zostali:
Anita Różycka II D I miejsce
Justyna Figiel II F II miejsce
Kamila Tokarz II D III miejsce
Nagrody i dyplomy zostały wręczone podczas uroczystego spotkania bożonarodzeniowego. Zwycięzcom gratulujemy !

Organizator konkursu : Anna Góra

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragnę przesłać wszystkim uczniom, ich rodzicom, nauczycielom, wychowawcom i pozostałym pracownikom naszej szkoły najserdeczniejsze życzenia.

Niech te Święta będą dla każdego z Was niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Czasem przeżytym w spokoju i radości, wśród Rodziny, Przyjaciół oraz wszystkich Bliskich Wam osób.

A w nadchodzącym Nowym Roku dużo szczęścia, zdrowia, sukcesów i spełnienia marzeń

życzy Ryszard Pawka - Dyrektor Szkoły

Wizyta uczniów z Willy-Brandt-Gesamtschule w Lublinie

Niemiecki
Kolejna wizyta uczniów z Willy - Brandt - Gesamtschule w Gimnazjum nr 24

W dniach 29.03. - 06.04.2016r. planowane jest w naszej szkole międzynarodowe spotkanie młodzieży z udziałem uczniów z Kolonii z Willy - Brandt- Gesamtschule. Chcemy rozpocząć przygotowania do wizyty młodych Niemców w Lublinie, dlatego też prosimy wszystkich uczniów zainteresowanych udziałem w tym przedsięwzięciu o zgłaszanie się do p. Iwony Rzymowskiej - Hołysz, która koordynuje ten projekt.

Młodzież z Kolonii już po raz drugi odwiedzi Lublin, co świadczy o pozytywnej ocenie czerwcowego spotkania. Zachęcam do wejścia na stronę Willy - Brandt - Gesamtschule poprzez link umieszczony niżej i zapoznanie się z relacją Niemców z wizyty w naszym mieście oraz do obejrzenia galerii zdjęć.

Link do relacji z pobytu niemieckich uczniów w Lublinie

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA !!!

Newsy7 grudnia do naszej szkoły zawitał niezwykły gość ŚWIĘTY MIKOŁAJ.
Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkać go osobiście, gdy w towarzystwie wesołych Elfów i przemiłych Śnieżynek spacerował po korytarzu i odwiedzał klasy. Dzieci z klas młodszych podziękowały Mikołajowi za podarunki śpiewem i recytacją wierszy. Ta szczególna wizyta skłaniała wszystkich do uśmiechu, wspólnych zabaw, ciekawych rozmów. Była niepowtarzalną okazją do uzyskania odpowiedzi na nurtujące dzieci pytania dotyczące Naszych Gości.
Bardzo dziękujemy Ekipie Pomocników Świętego Mikołaja, która była zasilana przez uczniów klasy I F Gimnazjum nr 24 w składzie:

- KRZYSZTOF BOROWSKI - Święty Mikołaj
- BARTŁOMIEJ FIK - pomocnik Świętego Mikołaja
- WERONIKA TARKOWSKA - Śnieżynka
- JOANNA KLICZKA - Śnieżynka
- PAWEŁ BOCZKOWSKI - Elf
- JAKUB LESZCZYŃSKI -Elf

Ponadto podziękowania dla Rodziców uczniów i Pracowników szkoły, którzy przygotowali i koordynowali pobyt Szanownych Gości. Dziękujemy też Panu Janowi, który wspomagał Świętego Mikołaja i zajął się konserwacją sani oraz dzielnie dokarmiał czekające na dachu szkoły renifery :)

Opiekunowie:
Anna Malik
Małgorzata Molas - wychowawca klasy 1F

I MIKOŁAJKOWE MISTRZOSTWA W PŁYWANIU

Sport

Pierwsza edycja "Mikołajkowych Mistrzostw w Pływaniu o Puchar Przechodni Dyrektora ZS7 w Lublinie" odbędzie się 14 grudnia 2015 r. na pływalni naszej szkoły. Do udziału w zawodach uprawnieni są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 50 oraz Gimnazjum nr 24 podzieleni na trzy kategorie wiekowe (kl. I – III SP; kl. IV – VI SP; kl. I – III G).
Organizatorem zawodów jest Zespół Szkół nr 7 oraz Stowarzyszenie "7".

Uroczyste otwarcie zawodów odbędzie się o godz 9:00, po którym rywalizować będą kolejno:

• 9:15 uczniowie szkoły podstawowej z klas I – III
  • 9:45 uczniowie szkoły podstawowej z klas IV – VI starty sztafetowe
  • 10:15 uczniowie szkoły podstawowej z klas IV – VI starty indywidualne
  • 11:45 uczniowie gimnazjum z klas I – III starty sztafetowe
  • 12:15 uczniowie gimnazjum z klas I – III starty indywidualne

Dekoracja laureatów przewidziana jest na godz 10:45 (szkoła podstawowa) oraz 12:45 (gimnazjum)

DEKORACJA LAUREATÓW - GALERIA