Konkurs Prymasowski

KONKURS PRYMASOWSKI 2020

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY
Stefan Kardynał Wyszyński - Prymas Tysiąclecia naszym Patronem

Hasło XX edycji: „(NIE)ZWYCZAJNA ŚWIĘTOŚĆ”

Tegoroczna, jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu literacko-plastycznego o naszym Patronie, Stefanie Kardynale Wyszyńskim – Prymasie Tysiąclecia dobiegła końca. Sytuacja globalnej pandemii i zawieszenie tradycyjnej edukacji przesunęły termin rozstrzygnięcia Konkursu i nie pozwoliły nam spotkać się na uroczystej Gali. W tym szczególnym roku spodziewanej beatyfikacji naszego Patrona nadesłano na konkurs blisko 300 prac z 13 województw, w tym z miast wojewódzkich takich jak Kraków, Wrocław czy Warszawa. Zaproponowane hasło przewodnie „(Nie)zwyczajna świętość” i tematy szczegółowe okazały się interesujące dla wielu uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Nasze przedsięwzięcie patronatem honorowym objęli: Ks. abp Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski, Ks. dr hab. Andrzej Kiciński – Prorektor ds. studenckich i międzynarodowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Pan Lech Sprawka – Wojewoda Lubelski, Pan dr Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin, Pan Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego, Pan Jarosław Pakuła – Przewodniczący Rady Miasta Lublin, Pani Michalina Jankowska – Dyrektor Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, do których kierujemy serdeczne podziękowania. Byliśmy także obecni w mediach. Nasz konkurs otrzymał patronat Telewizji Polskiej TVP3 Lublin, Polskiego Radia Lublin, Tygodnia Katolickiego „Gość Niedzielny”, Wydawnictwa Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”.

Dziękujemy również współorganizatorom, członkom komisji konkursowej oraz licznym sponsorom.

Szczególne słowa wdzięczności należą się osobom, które aktywnie włączyły się w przygotowanie i organizację konkursu. Dziękujemy całej Dyrekcji szkoły, a zwłaszcza Pani Wicedyrektor Marcie Martyniuk za koordynowanie przedsięwzięcia oraz Pani Wicedyrektor Ewie Mazur za wsparcie administracyjne. Podziękowania kierujemy także w stronę naszych koleżanek: Pani Barbary Kotarskiej i Pani Joanny Szajdy za katalogowanie nadesłanych prac, Pani Beaty Ferdynus za wypisywanie dyplomów dla uczestników i opiekunów, Pani Jolanty Wankiewicz i Pani Sylwii Moskal za wsparcie w pakowaniu nagród. Dziękujemy pracownikom sekretariatu i administracji: Pani Beacie Bukowskiej i Pani Kamilli Wójcik za drukowanie dyplomów i rozsyłanie nagród oraz Panu Krzysztofowi Brogowskiemu za zakup artykułów papierniczych na potrzeby konkursu. Słowa uznania kierujemy do wszystkich zaangażowanych pracowników szkoły na czele z Panią Renatą Stec, której dziękujemy za informowanie uczestników o wynikach konkursu.

Wdzięczni jesteśmy Radzie Rodziców, reprezentowanej przez Panią Katarzynę Łukasiuk, za wsparcie finansowe i zaangażowanie w tegoroczne przedsięwzięcie. Swoje podziękowania kierujemy także w stronę Pana Andrzeja Błaszczyka za publikację informacji na stronie internetowej.

Dziękujemy też wszystkim nauczycielom, którzy zachęcili i zmotywowali uczniów do wzięcia udziału w konkursie i wsparli ich w przygotowaniu prac.

Chociaż tegoroczne warunki organizacji konkursu należały do szczególnie trudnych, towarzyszyło nam przekonanie o słuszności podejmowanych działań – w myśl zasady, że „w każdych warunkach można osiągnąć świętość” (Kard. Stefan Wyszyński) i w każdych okolicznościach trzeba propagować prawdziwe wartości, którym wierny
był nasz Patron.

Podziękowanie dla Członków Komisji