KONKURS "WRZESIEŃ 1939"

WRZESIEŃ 1939

Chcąc zainteresować naszych uczniów dokładniejszym studiowaniem wystaw historycznych, Biblioteka Gimnazjum wespół z p. Iwoną Wąsik zorganizowała konkurs wiedzy o Wrześniu 1939r.

Podpowiedzi do pytań konkursowych można było znaleźć na wystawach bibliotecznych w Szkole Podstawowej ("Reduty Września") i w Gimnazjum ("Bohaterowie Września").

W konkursie wzięła udział cała klasa II A i paru uczniów klasy III C.
Najwięcej punktów uzyskał Bernard Skiba z II A.
Drugie miejsce ex aequo zajęły - także z II A - Pola Branecka i Natalia Czerw.

Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do oglądania naszych wystaw.

Laureaci ogólnopolskiego konkursu jezyka niemieckiego "Multitest

NiemieckiW październiku 2015r. odbyły się w naszej szkole eliminacje ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego "Multitest". W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas I - III.

Najlepsze wyniki uzyskało troje uczniów. Magdalena Bulenda z klasy 2 b zdobyła wyróżnienie. Natomiast Justyna Seebörger z klasy 3 a i Jakub Stańczyk z klasy 1 b uzyskali tytuł laureata konkursu.

Serdecznie gratulujemy uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom., którzy przygotowali uczniów do konkursu (panie Halina Nowicka, Iwona Rzymowska-Hołysz i Renata Parol-Paszko).

Dziękujemy Radzie Rodziców przy Gimnazjum nr 24 za sponsorowanie udziału uczniów w ww konkursie.

W imieniu organizatorów
Iwona Rzymowska - Hołysz

Warsztaty komiksowe

Humaniści25 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty komiksowe.

Poprowadził je pan Maciej Pałka. Ilustrator i autor komiksów współpracuje z Dzielnicowym Domem Kultury "Węglin" i postanowił podzielić się swoimi umiejętnościami z uczniami gimnazjum. Podczas spotkania powstały rysunki i komiksy, które zostaną opublikowane w gazetce wydanej przez DDK.

Uczestnicy warsztatów z entuzjazmem czekają na zapowiedziany numer.

LAURY DLA NASZYCH UCZENNIC

HumaniściW bieżącym roku mija 75. rocznica zbrodni katyńskiej dokonanej przez NKWD na polskich jeńcach wojennych. Dla uczczenia pamięci ofiar tej polskiej tragedii Stowarzyszenie Rodzina Katyńska Lublin przy współpracy m.in. Kuratorium Oświaty oraz IPN zorganizowało Wojewódzki Konkurs Historyczno-Literacki "Katyń. Zginęli w imię miłości Ojczyzny". Wzięły w nim udział Magdalena Kozak z kl. III d oraz Weronika Prażmo z kl. III e. Obie uczennice są autorkami nagrodzonych prac poświęconych patriotom zamordowanym w Katyniu. Do konkursu zostały przygotowane przez panią Iwonę Wąsik. Dziewczęta wraz nauczycielką uczestniczyły w uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się 25 listopada na Zamku Lubelskim. Gratulujemy sukcesu i wrażliwości!

Wpłacanie należności obiadowych

Prosi się rodziców o wpłacanie należności obiadowych w kwocie należnej bez zaokrągleń w górę by rozrachunki mogły się zamknąć, tj. jeżeli jest do zapłaty 57.82, to tyle proszę wpłacać.

Większe sumy wymuszają konieczność:

• Rozbicia wpłaty na należność główną i nadpłatę;
  • Księgowania tych sum na oddzielnych kontach;
  • Trudności w uzgodnieniu stanu rozrachunków na koniec miesiąca;

Jest to uciążliwe i pracochłonne, gdyż liczba stołujących się w tym roku znacznie wzrosła.

Informacje o należnościach dostępne są u intendentki tel. 81-536-65-22

Sztuka brytyjska na wielkim ekranie

W środę 18 listopada grupa gimnazjalistów wybrała się na spektakl anglojęzyczny w ramach cyklu "Sztuka brytyjska na wielkim ekranie".
Uczniowie obejrzeli sztukę Williama Szekspira "Sen nocy letniej" zarejestrowaną w słynnym zrekonstruowanym teatrze szekspirowskim The Globe w Londynie. Mogliśmy podziwiać fenomenalną grę aktorską na najwyższym światowym poziomie. Zmierzyliśmy się także z trudnym językiem szekspirowskim. Planujemy podobne wyjścia w przyszłości.

ZMIANA TERMINU ZEBRANIA

W dniu 10 grudnia 2015r. (czwartek) odbędą się w Gimnazjum nr 24 w Lublinie:

- od godz. 16.30 (korytarz uczniów klas młodszych) - spotkanie informacyjne dla rodziców nt. "Współczesnych zagrożeń dzieci i młodzieży" oraz nt. "bezpieczeństwa ucznia w Internecie",

- od 17.30 - spotkania rodziców z wychowawcami w wyznaczonych salach,

- od 17.45 - konsultacje rodziców z nauczycielami.

Serdecznie zapraszamy na w/w spotkania.

UWAGA! Zebranie klasy 1F rozpoczyna się o godz 18:00.