Szkoła Podstawowa nr 50 w Lublinie

B I P

Konkurs Prymasowski

Nawigacja

L K P S

Sekretariat

Sekretariat
Beata Bukowska

Pn 700 - 1600
Wt 700 - 1530
Śr 700 - 1500
Cz 700 - 1500
Pt 700 - 1330

telefon:
81 536 65 40

Godziny przyjęć
interesantów:

Pon. - Czw.
730 - 900  
1300 -1430

Piątek
730 - 1000

Kancelaria

Kancelaria
Kamilla Wójcik

Pn - Pt
730 - 1530

telefon:
81 536 65 36

PROJEKTY






Procedura

Zarządzenie nr 12/2020
Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie

z dn. 31 sierpnia 2020 r.

w sprawie wprowadzenia procedury obowiązującej w Szkole Podstawowej nr 50 w Lublinie w okresie stwierdzonego zagrożenia wystąpienia epidemii koronawirusa SARS-COV-2 wywołującego chorobę COVID-19



§1

Niniejszym prowadzam Procedurę obowiązującą w Szkole Podstawowej nr 50 w Lublinie w okresie stwierdzonego zagrożenia wystąpienia epidemii koronawirusa SARS-COV-2 wywołującego chorobę COVID-19 stanowiącą załącznik do niniejszego zarządzenia.

§2

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.


Dyrektor szkoły
Ryszard Pawka


ZAŁĄCZNIK

PROCEDURA OBOWIĄZUJĄCA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 50
IM. STEFANA KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO-PRYMASA TYSIĄCLECIA W LUBLINIE,
W OKRESIE STWIERDZONEGO ZAGROŻENIA WYSTĄPIENIA EPIDEMII KORONAWIRUSA SARS-COV-2 WYWOŁUJĄCEGO CHOROBĘ COVID-19,
OPRACOWANA NA PODSTAWIE WYTYCZNYCH PRZECIWEPIDEMICZNYCH GIS, MZ I MEN DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.


Spis treści
1. Ogólne informacje.
2. Cel procedury.
3. Zakres stosowania procedury.
4. Odpowiedzialność Dyrektora Szkoły.
5. Wytyczne dla rodziców.
6. Wytyczne dla uczniów w czasie pobytu w Szkole.
7. Zasady organizacji pracy Szkoły w podwyższonym reżimie sanitarnym.
8. Obowiązki nauczycieli świadczących opiekę nad dziećmi w Szkole.
9. Obowiązki pracowników obsługi związane z zapewnieniem i utrzymaniem higieny, czyszczeniem i dezynfekcją pomieszczeń i powierzchni.
10. Obowiązki pracowników kuchni oraz obsługi pełniących swoje obowiązki na stołówce.
11. Zasady bezpiecznego wydawania posiłków.
12. Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u personelu placówki.
13. Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u dziecka.
14. Postanowienia końcowe.


1. OGÓLNE INFORMACJE
Światowa Organizacja Zdrowia zdefiniowała trzy najbardziej charakterystyczne symptomy zarażenia koronawirusem: kaszel, wysoka gorączka, duszności i płytki oddech. Do rzadszych symptomów należą: ból mięśni, uczucie rozbicia, ból głowy, ból gardła.
Symptomy choroby stają się zwykle widoczne między 2 a 10 dniem po kontakcie z nosicielem. Ten czas może wydłużyć się jednak nawet do 24 dni. Czynnikiem, który dodatkowo i znacznie utrudnia kontrolę nad wirusem jest fakt, że nosicielem wirusa może być także osoba, która sama nie zachorowała, a zatem nie przejawia żadnych symptomów.
Koronawirus SARS-Cov-2 rozprzestrzenia się drogą kropelkową. W wyniku kichnięcia, kaszlu, itp. Wydzielony ze śliny aerozol zawierający wirusa osiada na otaczającej powierzchni. Stamtąd może przedostać się on na dłonie innych ludzi, a potem do ich organizmów, np. w wyniku dotykania nosa, oczu lub ust.

2. CEL PROCEDURY
Celem niniejszej procedury jest unormowanie wszystkich spraw związanych z działaniami profilaktycznymi minimalizującymi ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 w szczególności:
a) zapewnienie bezpieczeństwa i zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2 osób pozostających pod opieką placówki, nauczycieli, pracowników obsługi oraz administracji,
b) ograniczenie liczby kontaktów między pracownikami Szkoły w czasie świadczenia przez nich pracy,
c) wdrażanie działań przeciwepidemicznych adekwatnych do stanu aktualnego zagrożenia.
d) Procedura określa działania, które zminimalizują możliwość zakażenia, ale mimo wszystkich podjętych środków bezpieczeństwa, nie pozwolą w 100% wyeliminować ryzyka związanego z zakażeniem.

3. ZAKRES STOSOWANIA PROCEDURY
Procedura dotyczy wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie oraz rodziców, opiekunów i uczniów pozostających pod opieką Szkoły, a także osób wchodzących do placówki. Określa ona sposoby i zasady związane z działaniami profilaktycznymi minimalizującymi ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19.

4. ODPOWIEDZIALNOŚĆ DYREKTORA SZKOŁY
4.1. Dyrektor dostosowuje regulaminy i procedury obowiązujące w placówce do wymogów zwiększonego reżimu sanitarnego.
4.2. Dyrektor Szkoły jest odpowiedzialny za wdrożenie procedury, zapoznanie pracowników z procedurą i nadzór nad jej przestrzeganiem.
4.3. Dyrektor placówki współpracuje z organem prowadzącym w zakresie realizowania wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
4.4. Organizuje pracę pracowników szkoły na okres wzmożonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii koronawirusa i choroby COVID-19.
4.5. Planuje organizację pracy szkoły na podstawie analizy zebranych zdalnie informacji od rodziców, o liczbie dzieci, które będą uczęszczały do szkoły i zadeklarowanych godzinach pobytu.
4.6. Organizuje zastępstwo za nauczyciela w sytuacji opisanej w pkt. 9.14. na czas sprawowania przez niego opieki nad izolowanym uczniem lub wyznacza innego pracownika do sprawowania opieki nad uczniem do przybycia rodziców bądź służb medycznych.
4.7. Zapewnia środki ochrony osobistej dla pracowników (rękawiczki jednorazowe, przyłbice lub maseczki, jednorazowe fartuchy ochronne oraz środki higieniczne do dezynfekcji rąk i powierzchni).
4.8. Udostępnia pracownikom i zapoznaje ich z kartami charakterystyki stosowanych w szkole środków dezynfekcyjnych do rąk i powierzchni.
4.9. Dopilnuje, aby w przy wejściu do szkoły umieszczono dozownik z płynem do dezynfekcji rąk.

5. WYTYCZNE DLA RODZICÓW
5.1. Rodzice/opiekunowie i dzieci, przed wejściem do wyznaczonej strefy w szkole dezynfekują ręce przeznaczonym do tego płynem znajdującym się przy wejściu do Szkoły. Mogą wejść z dziećmi jedynie do wyznaczonej strefy w Szkole w maseczkach lub przyłbicach.
5.2. Do placówki może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych. Dzieci do świetlicy szkolnej są przyprowadzane i odbierane przez osoby zdrowe (rodziców/ opiekunów).
5.3. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych, uczestniczenie dziecka w zajęciach organizowanych przez Szkołę jest zabronione.
5.4. Rodzice/ opiekunowie zobowiązują się do natychmiastowego poinformowania placówki o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 stwierdzonego u dziecka, rodzica/opiekuna dziecka.
5.5. Rodzice/opiekunowie dziecko klas II-III wprowadzają dziecko do Szkoły korzystając z drzwi wejściowych znajdujących się od strony parkingu szkolnego. Rodzice klas I wprowadzają dzieci wejście do budynku przy ul. Wielkopolskiej Rodzic/opiekun może towarzyszyć dziecku tylko do wydzielonej strefy znajdującej się za drzwiami wejściowymi. Dziecko odbierane jest w wydzielonej strefie przez wyznaczonego pracownika Szkoły. Odprowadza dziecko do miejsca, gdzie będzie mogło złożyć swoje ubranie do worka.
5.6. Rodzice/opiekunowie odbierający dziecko ze Szkoły podają pracownikowi pełniącemu dyżur w wydzielonej strefie przy wejściu - imię i nazwisko dziecka oraz nazwę klasy. Pracownik dyżurujący odbiera dziecko z sali i zaprowadza je do miejsca złożenia ubrania. Następnie przekazuje dziecko rodzicowi/opiekunowi.
5.7. Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający uczniów do/ze szkoły mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników Szkoły oraz innych uczniów i ich rodziców wynoszący min. 2 m. W wydzielonej strefie w Szkole może przebywać tylko jeden rodzic/opiekun z dziećmi.
5.8. Rodzice/opiekunowie zobowiązują się do natychmiastowego odebrania dziecka w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych. Personel placówki będzie komunikował się z rodzicami/opiekunami dziecka telefonicznie, dlatego wymagane jest podanie aktualnych numerów obydwojga rodziców.
5.9. Zabronione jest przynoszenie do Szkoły niepotrzebnych przedmiotów lub zabawek.

6. WYTYCZNE DLA UCZNIÓW W CZASIE POBYTU W SZKOLE
6.1. Uczniowie wchodzą do szkoły wejściem głównym po odkażeniu rąk płynem dezynfekcyjnym. 6.2. Uczniowie przebierają się w wyznaczonej strefie i umieszczają ubranie w worku, który odwieszają w wyznaczonym miejscu. Worki muszą posiadać cechy umożliwiające identyfikację przez ucznia bez ich otwierania.
6.3. Na terenie szkoły uczeń ma obowiązek noszenia maseczki ochronnej, która może być zdjęta z twarzy jedynie w sali, w której organizowane są zajęcia. Regularnie myje i odkaża ręce po pobycie w toalecie bądź stołówce szkolnej.
6.4. Uczeń zachowuje dystans społeczny 1,5 m na całym terenie Szkoły.
6.5. W przypadku pogorszenia stanu samopoczucia uczeń zgłasza natychmiast ten fakt nauczycielowi.
6.6. Na terenie Szkoły, nie można korzystać z telefonu komórkowego .
6.7. Uczniowie w czasie organizowanych przez Szkołę zajęć nie wymieniają się i nie przekazują sobie żadnych przedmiotów.
6.8. Po zakończonych zajęciach w czasie przemieszczania się po Szkole uczniowie zachowują dystans społeczny 1,5 m
6.9. W czasie pobytu w szkole, uczeń bezwzględnie stosuje się do poleceń pracowników Szkoły w celu należytego zachowania reżimu sanitarnego.

7. ZASADY ORGANIZACJI PRACY SZKOŁY W PODWYŻSZONYM REŻIMIE SANITARNYM
7.1. Na czas podwyższonego reżimu sanitarnego dla osób niebędących pracownikami szkoły otwarte są główne drzwi wejściowe do Szkoły.
7.2. Osoby wchodzące na teren Szkoły – poza wydzieloną strefę przy wejściu do placówki -nie będące pracownikami Szkoły są rejestrowane przez wyznaczonego pracownika sprawującego dyżur przy strefie wydzielonej. Przed wejściem do Szkoły dezynfekują ręce i poruszają się po placówce w maseczce lub przyłbicy.
7.3. Pracownicy zobowiązani są zachować dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni placówki, wynoszący min. 1,5 m. Pracownicy bezwzględnie przy każdym wejściu do placówki i w trakcie pracy często odkażają ręce płynem do dezynfekcji rąk. Stosują także ochrony dróg oddechowych w postaci przyłbicy lub maseczki oraz rękawiczki. W określonych procedurą przypadkach stosują także fartuchy ochronne.
7.4. Pracownicy nie przemieszczają się zbędnie po placówce.
7.5. W salach, w których przebywają grupy dzieci, należy usunąć wszystkie przedmioty, których nie można skutecznie uprać lub dezynfekować. Pomoce dydaktyczne i przybory sportowe są dokładnie czyszczone i dezynfekowane po każdym dniu zajęć.
7.6. Zapewniona jest taka organizacja pracy, aby uniemożliwić spotykanie się ze sobą poszczególnych grup - zarówno podczas prowadzonych zajęć oraz w czasie obiadu.
7.7. W pomieszczeniach sanitarno-higienicznych wywieszono instrukcje dotyczące mycia rąk, zdejmowania i zakładania rękawiczek, zdejmowania i zakładania maseczki, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji – instrukcje dezynfekcji rąk.
7.8. Nauczyciele opiekujący się dziećmi i pozostali pracownicy obsługi są zaopatrzeni w indywidualne środki ochrony osobistej — jednorazowe rękawiczki, maseczki/przyłbice na twarz, a także fartuchy z długim rękawem, które należy założyć w razie konieczności np. przeprowadzania zabiegów higienicznych u dziecka.
7.9. W Szkole jest wyznaczona sala do odizolowania dziecka lub osoby dorosłej, które manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby, lub ma podwyższoną temperaturę. Pomieszczenie do izolacji wyposażone jest w zestaw ochronny, w skład, którego wchodzą: 2 fartuchy ochronne, 2 maski medyczne lub przyłbice, 5 par rękawiczek jednorazowych.
7.10. Zabronione jest organizowanie wyjść poza teren jednostki.

8. OBOWIĄZKI NAUCZYCIELI ŚWIADCZĄCYCH OPIEKĘ NAD DZIEĆMI W SZKOLE
8.1. Nauczyciel wykonuje swoje obowiązki zabezpieczony w maseczkę/ przyłbicę oraz rękawiczki.
8.2. Po wejściu dziecka do świetlicy, nauczyciel dopilnowuje, by wymyło ręce wodą z przeznaczonym do tego celu mydłem.
8.3. Po rozpoczęciu w danym dniu zajęć, opiekunowie przeprowadzają krótki instruktaż dla dzieci o zasadach bezpiecznego zachowania w szkole w kontekście sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz przypominają zasady właściwego mycia dłoni.
8.4. Nauczyciele/opiekunowie zobowiązani są do dopilnowania, by pozostające pod opieką placówki dzieci umyły ręce przed jedzeniem, po jego spożyciu i skorzystaniu z toalety.
8.5. Nauczyciele regularnie wietrzą salę, w której przebywają dzieci, co najmniej raz na godzinę. Dokonują tego w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
8.7. Zajęcia z wychowania fizycznego we wszystkich klasach powinny odbywać się na świeżym powietrzu ( chyba, że pogoda uniemożliwi prowadzenie zajęć).
8.8. Zapewniona jest taka organizacja pracy, aby uniemożliwić spotykanie się ze sobą poszczególnych grup - zarówno podczas ewentualnej aktywności sportowej i rekreacyjnej oraz w czasie obiadu.
8.9. Nauczyciele ustalają terminy wyjść poza salę tak, by grupy uczniów nie miały ze sobą kontaktu.
8.10. Opiekunowie zobowiązani są zachować dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni placówki, wynoszący min. 1,5 m.
8.11. Nauczyciele stale monitorują samopoczucie dzieci i stan ich zdrowia. W przypadku zaobserwowania dolegliwości zdrowotnych, podwyższonej temperatury wyprowadzają dziecko z sali zajęć i umieszczają je w sali do izolowania. Informują natychmiast o tym fakcie rodziców i Dyrektora Szkoły. W przypadku trudności w oddychaniu dziecka natychmiast wzywają Pogotowie Ratunkowe. Towarzyszą dziecku do chwili odebrania przez rodzica lub opiekuna.

9. OBOWIĄZKI PRACOWNIKÓW OBSŁUGI ZWIĄZANE Z ZAPEWNIENIEM I UTRZYMANIEM HIGIENY, CZYSZCZENIEM I DEZYNFEKCJĄ POMIESZCZEŃ I POWIERZCHNI
9.1. Pracownik obsługi prowadzący prace związane z utrzymaniem higieny, czyszczeniem i dezynfekcją pomieszczeń i powierzchni wyposażony jest w jednorazowe fartuchy ochronne, maseczki lub przyłbice oraz rękawice.
9.2. Pracownik obsługi prowadzi prace porządkowe, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania czystości ciągów komunikacyjnych, dezynfekowania powierzchni dotykowych – poręczy, klamek, włączników światła, uchwytów, poręczy, krzeseł i powierzchni płaskich, w tym blatów w pomieszczeniach pracy i spożywania posiłków zgodnie z przyjętym harmonogramem.
9.3. Wszystkie elementy wyposażenia pracownik czyści w dwóch etapach:
a) w etapie pierwszym, powierzchnię przedmiotu należy dokładnie przemyć ciepłą wodą z dodatkiem środka czyszczącego, zwracając uwagę na trudno dostępne miejsca;
b) w etapie drugim przedmioty dezynfekuje się zarejestrowanym środkiem nietoksycznym dla dzieci, zgodnie z opracowanym harmonogramem.
9.4. Toalety dezynfekowane są na bieżąco. Sposób monitorowania wykonania czynności określa Kierownik Obiektów Sportowych Szkoły
9.5. Przeprowadzając dezynfekcję, ściśle przestrzega zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu lub w karcie charakterystyki środka dezynfekującego. Przestrzega czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń, przedmiotów, tak aby dzieci nie były narażone na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.
9.6. Pracownik wykonuje prace tylko w wyznaczonej sali.

10. OBOWIĄZKI PRACOWNIKÓW KUCHNI ORAZ OBSŁUGI PEŁNIĄCYCH SWOJE OBOWIĄZKI NA STOŁÓWCE:
10.1. Po wejściu na teren kuchni dezynfekują dłonie, umieszczają ubranie wierzchnie tak, by nie stykało się z odzieżą innych osób, oraz zabezpieczają się ochronami indywidualnymi – maseczką lub przyłbicą, rękawiczkami ochronnymi.
10.2. Rygorystyczne przestrzegają warunków wymaganych przepisami prawa, dotyczących funkcjonowania zbiorowego żywienia.
10.3. Starają się utrzymać odległości 1,5 m pomiędzy stanowiskami pracy.
10.4. Starannie przeprowadzają dezynfekcję stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców.
10.5. Posiłki wydawane są przez wyznaczonych pracowników kuchni zabezpieczonych fartuchem ochronnym, wyposażonym w przyłbice lub maseczki oraz rękawiczki.
10.6. Gruntownie dezynfekują powierzchnie, sprzętów i pomieszczeń kuchni i zaplecza kuchennego po zakończonej pracy.
10.7. Zaopatrzenie odbierane jest przez wyznaczoną osobę na zewnątrz pomieszczenia kuchni. Uniemożliwiają dostawcy wchodzenie na teren stołówki.
10.8. Pracownicy obsługi na stołówce - po wyjściu z niej grupy uczniów - dezynfekują blat, na który wydawane są posiłki, blaty stolików i krzesła oraz dbają o czystość podłogi w stołówce.

11. ZASADY BEZPIECZNEGO WYDAWANIA POSIŁKÓW
11.1. Wszystkie posiłki dla dzieci przebywających w placówce, są przygotowywane w szkolnej kuchni.
11.2. Dzieci po wejściu na stołówkę siadają przy wyznaczonych stolikach..
11.3. Po odebraniu posiłku dzieci siadają przy stoliku i zdejmują maseczkę.
11.4. Po spożyciu posiłku, dzieci opuszczają stołówkę pod opieką nauczyciela
11.5. Posiłki wydawane są zmianowo w ustalonym dla każdej grupy harmonogramie.

12. POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU PODEJRZENIA ZAKAŻENIA U PERSONELU PLACÓWKI
12.1. Do pracy w Szkole mogą przychodzić tylko osoby zdrowe, bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną.
12.2. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów pracownikom zabrania się przychodzenia do pracy.Ich obowiązkiem jest pozostanie w domu i udanie się do lekarza pierwszego kontaktu. Jeżeli wynik testu na koronawirusa będzie pozytywny są zobowiązani natychmiast poinformować pracodawcę i skontaktować się telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Lublinie (Tel. (81)4787147, (81)4787113, (81)4787114 ) w godz. 7: 30- 15:05 po godz. 15:00 –numer alarmowy 605194800
12.3. Pracownicy mają obowiązek poinformowania Dyrektora Szkoły o każdym możliwym kontakcie z osobą zakażoną lub przebywającą na kwarantannie.
12.4. Wyznaczono, przygotowano i wyposażono w środki ochrony i płyn dezynfekujący pomieszczenie, w którym będzie możliwe izolowanie osoby w przypadku wystąpienia u niej objawów chorobowych. Całe pomieszczenie wraz z wyposażeniem (klamki, uchwyty, meble) Izolatki, w którym przebywał pracownik będzie gruntownie sprzątane, zdezynfekowane przez pracownika placówki wyposażonego w odzież ochronną.
12.5. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem należy niezwłocznie odsunąć go od pracy. Pracownik z niepokojącymi objawami udaje się do lekarza pierwszego kontaktu. Karetkę pogotowia należy wezwać, jeżeli u pracownika z niepokojącymi objawami występują duszności.
12.6. Jeżeli nastąpiły okoliczności związane z pkt. 12.5. należy wstrzymać przyjmowanie kolejnych grup dzieci, powiadomić Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie /Tel. (81)4787147, (81)4787113, (81)4787114 w godz. 7: 30- 15:05 po godz. 15:00 numer alarmowy 605194800/ i stosować się ściśle do wydanych instrukcji i poleceń.
12.7. Na ogólnodostępnej tablicy informacyjnej umieszczono potrzebne numery telefonów, w tym Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i służb medycznych.
12.8. W przypadku podejrzenia zakażenia u pracownika, należy sporządzić listę osób przebywających w tym samym czasie w części lub częściach budynku. Osoby te mają obowiązek stosowania się do wytycznych GIS określonych dla osób mających styczność z zakażonym. Dostępne są one na stronie gov.pl/web/korona wirus oraz gis.gov.pl.
12.9. W każdym przypadku zaistnienia wątpliwości należy zwrócić się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w celu konsultacji lub udzielenia porady.
12.10. Zaleca się bieżące śledzenie informacji Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, dostępnych na stronach gov.pl/web/korona wirus oraz gis.gov.pl, a także obowiązujących przepisów prawa.

13. POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU PODEJRZENIA ZAKAŻENIA U DZIECKA
13.1. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów u dziecka przebywającego w placówce umieszcza się dziecko w izolatce, sprawdza temperaturę jego ciała oraz powiadamia rodziców dziecka.
13.2. Jeżeli jednak występują duszności u dziecka, nauczyciel zobowiązany jest wezwać karetkę pogotowia oraz powiadomić o tym fakcie rodziców.
13.3. Rodzice z odebranym ze Szkoły dzieckiem udają się do lekarza pierwszego kontaktu.
13.4. Jeżeli wynik testu na koronawirusa u dziecka będzie pozytywny, rodzic jest zobowiązany natychmiast poinformować o tym Dyrektora placówki/ opiekuna grupy. Dyrektor/ pracownik placówki kontaktuje się telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie (Tel. (81)4787147, (81)4787113, (81)4787114 ) w godz. 7: 30- 15:00 po godz. 15:00 numer alarmowy 605194800 i stosuje się ściśle do wydanych instrukcji i poleceń.
13.5. Wyznaczono, przygotowano i wyposażono w środki ochrony i płyn dezynfekujący pomieszczenie izolatki, w którym będzie możliwa izolacja dziecka w przypadku wystąpienia objawów chorobowych. Całe pomieszczenie wraz z wyposażeniem (klamki, uchwyty, meble) izolatki, w której przebywało dziecko będzie gruntownie sprzątane, zdezynfekowane przez pracownika placówki wyposażonego w odpowiednią odzież ochronną.
13.6. Po otrzymaniu informacji o zdiagnozowaniu u dziecka koronowirusa, należy wstrzymać przyjmowanie kolejnych grup dzieci, powiadomić Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Lublinie (Tel. (81)4787147, (81)4787113, (81)4787114 ) w godz. 7: 30- 15:00 po godz. 15:00 numer alarmowy 605194800 i stosować się ściśle do wydanych instrukcji i poleceń.
13.7. W przypadku podejrzenia zakażenia u dziecka , należy sporządzić i monitorować listę osób przebywających w tym samym czasie w części lub częściach budynku. Osoby te mają obowiązek stosowania się do wydanych instrukcji i poleceń GIS dla osób mających styczność z zakażonym. Dostępne są one na stronie gov.pl/web/korona wirus oraz gis.gov.pl
13.8. Zawsze w przypadku zaistnienia jakichkolwiek wątpliwości należy zwrócić się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w celu konsultacji lub udzielenia porady.
13.9. Zaleca się bieżące śledzenie informacji Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, dostępnych na stronach gov.pl/web/korona wirus oraz gis.gov.pl, a także obowiązujących przepisów prawa.

14. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
14.1. Niniejsze procedury obowiązują do odwołania.
14.2. Wszelkie zmiany w niniejszej procedurze mogą być wprowadzone w trybie w jakim zostały wprowadzone.
14.3. Uczniowie wchodzą do szkoły według następującego porządku:
klasy I – wejście do budynku przy ulicy Wielkopolskiej
klasy II-III – wejście do budynku szkolnego od strony parkingu przy ul. Wielkopolskiej
klasy IV-V-VI –wejście główne
klasy VII-VIII – wejście do budynku od strony LSS

Wygenerowano w sekund: 0.01
2,052,584 unikalne wizyty