Konkurs Prymasowski

w ten wyjątkowy dzień

pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia,

zdrowia i pogody ducha.

Aby zawsze otaczały Was tylko szczere i kochające osoby.

To czego pragniecie niech zawsze będzie na wyciągnięcie dłoni,

a uśmiech niech gości na Waszych twarzach zawsze,

nie tylko w tym szczególnym dniu.

To dzięki Wam każdy dzień jest piękniejszy,

a otaczający świat staje się lepszy.

Niech życzenia te płyną do wszystkich kobiet - Pań Dyrektorek, Wychowawczyń,
Nauczycielek, Pań pracujących w dziale administracji i obsługi; do Mam i Babć
posyłających do nas swoje pociechy i do najmłodszych kobietek - naszych uczennic.

Życzy Ryszard Pawka - Dyrektor Szkoły

KOMUNIKAT W SPRAWIE ZWIĘKSZONEJ ZACHOROWALNOŚCI NA GRYPĘ

W związku z licznymi przypadkami występowania grypy i zakażeń grypopodobnych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności
.
W przypadku wystąpienia u dzieci objawów takich jak:
• gorączka,
• kaszel,
• ból gardła,
• katar z płynną wydzieliną lub zatkanym nosem,
• bóle mięśniowe i stawowe,
• ból głowy,
• dreszcze

Prosimy rodziców o pozostawienie dzieci w domu i ewentualną konsultację z lekarzem rodzinnym.

Szerzenie się zakażeń grypą odbywa się najczęściej drogą powietrzną i kropelkową. Możliwe jest też przenoszenie się zakażenia przez dotykanie przedmiotów zanieczyszczonych śliną lub wydzieliną z dróg oddechowych (wirus grypy poza organizmem człowieka może przetrwać od 2 do 8 godzin), oraz przez bezpośredni kontakt z osobą chorą.

Zapisy do klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2020/2021

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym terminów zapisów do klas I szkół podstawowych dostępnym na stronie lublin.eu/mieszkancy/edukacja/..., a także artykułem określającym nowe kryteria w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym do szkół podstawowych po linkiem: lublin.eu/mieszkancy/edukacja/...

Wszystkie potrzebne informacje będziemy zamieszczać w zakładce REKRUTACJA.

Link dla Rodziców do systemu rekrutacji elektronicznej.

ZINTEGROWANY SYSTEM OŚWIATOWY DLA JEDNOSTEK OŚWIATOWYCH MIASTA LUBLIN

MOZAIKA

Wyjątkowy portret naszego Patrona – fotomozaika z setek zdjęć!

Szanowni Pracownicy Szkoły, Rodzice, Uczniowie i Absolwenci!

W czerwcu będziemy wspólnie przeżywać Dzień Patrona i radować się beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. To szczególny czas dla całej społeczności szkolnej, dlatego chcemy stworzyć wyjątkowy portret Prymasa Tysiąclecia – fotomozaikę z naszych zdjęć.
Praca zostanie opublikowana na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 50 oraz na banerze, który towarzyszyć nam będzie podczas szkolnych uroczystości.
Zwracamy się z gorącą prośbą do chętnych Pracowników Szkoły oraz Rodziców Uczniów o przesyłanie cyfrowych fotografii (indywidualnych, grupowych, rodzinnych, klasowych itp.) na adres poczty elektronicznej sp50.foto@gmail.com do końca marca br.
W treści maila prosimy o umieszczenie klauzuli: „Wyrażam zgodę na publikację wizerunku osób znajdujących się na fotografiach w związku z wykonaniem fotomozaiki – portretu Prymasa Tysiąclecia” oraz podpisanie się imieniem i nazwiskiem.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!!!

Koordynatorzy:
p. Marta Martyniuk
p. Anna Trzos-Mularczyk
p. Ewa Ryba
p. Małgorzata Niedźwiadek

Jeden procent podatku 2020

Przekaż 1% podatku dla naszej szkoły

Fundacja Rozwoju Oświaty Lubelskiej
Cel szczegółowy
(WAŻNE!!! by wpisać dokładnie taką treść):

SP 50 Lublin

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Do wpłat zachęca
Rada Rodziców SP 50

Konkurs Prymasowski

Serdecznie zachęcamy do udziału w XX, jubileuszowej edycji
Ogólnopolskiego Konkursu Stefan Kardynał Wyszyński - Prymas Tysiąclecia naszym Patronem
"(NIE)ZWYCZAJNA ŚWIĘTOŚĆ".

Tematy konkursu
1. „W każdych warunkach można osiągnąć świętość.” Rozwiń myśl Prymasa Tysiąclecia, powołując się na przykłady z życia Stefana Kardynała Wyszyńskiego i innych ludzi, przykłady z literatury oraz historii, a także własne doświadczenia.

2. „Taki duży, taki mały może świętym być…”(Zespół „Arka Noego”) Moja recepta na (nie)zwyczajną świętość realizującą się każdego dnia.

3. Moje spotkanie ze świętym… (np. Janem Pawłem II, Stefanem Kardynałem Wyszyńskim, Urszulą Ledóchowską, Jerzym Popiełuszką lub moim świętym patronem) Czy życie błogosławionych i świętych może stać się drogowskazem dla współczesnego człowieka?

4. „Świętość, która realizowała się pośród nas.” (Abp Wojciech Polak) Świadectwo przyjaźni dwóch wielkich Polaków i ludzi Kościoła – św. Jana Pawła II i błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Prace można zgłaszać do 7 kwietnia (decyduje data stempla pocztowego).
Uroczysta gala podsumowująca oraz wręczenie nagród laureatom nastąpi 15 maja 2020 roku.
Wszelkie informacje oraz "karta zgłoszenia" i "zgody" znajdują się w REGULAMINIE (format docx).

Koordynatorzy:
p. Marta Martyniuk