Międzynarodowe polsko-niemieckie spotkanie młodzieży

NiemieckiW dniach od 2.06. do 6.06.2015r. odbędzie się w naszej szkole międzynarodowe polsko-niemieckie spotkanie młodzieży. W spotkaniu weźmie udział 12 osobowa grupa naszych gimnazjalistów z klas 2a, 2b, 3b, 3d, 3e oraz uczniowie z Willy Brandt Gesamtschule z Kolonii.
Celem spotkania jest integracja młodych Polaków i Niemców z zaprzyjaźnionych szkół, które od 2013r. współpracują podczas realizacji projektów międzynarodowych w ramach konkursu "Begegnung mit Osturopa", co zaowocowało trzykrotnym wygraniem kolejnych edycjach tego konkursu. W roku 2013r. nasi uczniowie odwiedzili szkołę w Kolonii. W tym roku młodzież niemiecka będzie gościła w Lublinie i weźmie, między innymi wspólnie z młodzieżą polską, udział w warsztatach historycznych zorganizowanych we współpracy z Państwowym Muzeum na Majdanku.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców przy Gimnazjum nr 24 za wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia.

Przedsięwzięcie przygotowały panie Iwona Rzymowska - Hołysz i Halina Nowicka.

FOX

W ogólnopolskim konkursie "FOX" nasi uczniowie otrzymali następujące wyniki:

1. Kłopotek Wojciech bardzo dobry
2. Kasperek Paulina - dobry
3. Suszyński Jakub - dobry
4. Dębek Karolina - dobry
5. Dolewski Karol - dobry
6. Łacek Aleksandra - dobry

Gratulujemy.

Twój Dar Serca

Podczas akcji "Twój Dar Serca" dla hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie, uczniowie naszej szkoły zebrali 609,99 zł.
Dziękujemy za wsparcie.

Nowy dom dla PTAKÓW !!!

Samorząd Uczniowski wraz z Kołem Ekologiczno-Wędkarskim pod opieka pana Grzegorza Sawiarskiego przeprowadził akcję wieszania budek lęgowych dla ptaków na terenie zielonym ZS nr7 w Lublinie.
Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum umieścili na pobliskich drzewach 8 domków lęgowych.
Celem akcji było znalezienie nowych schronień i miejsc lęgowych dla naszych " skrzydlatych przyjaciół ".
Zachęcamy wszystkich miłośników ptaków, przyrody i natury do obserwowania oraz słuchania ich pięknego śpiewu.
Czekamy na owocny rozwój wydarzeń :)

Narodowe Święto 3 Maja

"Dzień dobry. Mamy piękne, słoneczne popołudnie, temperatura dochodzi do 25 stopni. Jest wtorek, 3 maja 1791. Wiktoria Wątróbka, zapraszam na Teleexpres."

W taki oryginalny sposób łączący tradycję z nowoczesnością uczniowie naszej szkoły rozpoczęli akademię ku czci Narodowego Święta 3 Maja. Nasi dziennikarze przeprowadzali wywiady, łączyli się z salą sejmową, komentowali... Całość wzbogaciły pieśni w wykonaniu solistek i chóru szkolnego.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Akademię przygotowały panie Justyna Kierepka i Beata Tokarczyk.

UTALENTOWANA GIMNAZJALISTKA NAGRODZONA!

HumaniściZuzanna Skowronek z klasy I b zdobyła 1.miejsce w międzyszkolnym konkursie z okazji Światowego Dnia Książki. Zuzia napisała dwa błyskotliwe limeryki, które prezentujemy poniżej. Uczennica została również wyróżniona w tym samym konkursie w kategorii plastycznej.
Gratulujemy podwójnego sukcesu!

Pewien mędrzec z Miami
nawiązał romans z książkami.
Gdy strony przewracał,
cały się zatracał,
bo to one były jego wybrankami.

Raz więzień w stołecznym mieście
chciał się zabawić w areszcie.
Książkę czytać zaczął,
choć inni nie raczą.
rKlawiszer1;, wy się z tego cieszcie!

SZLAKIEM DWORÓW I PAŁACÓW ZIEMI LUBELSKIEJ

TurystykaDnia 16 kwietnia odbył się rajd pieszy. Do Wandzina dotarliśmy autobusem szynowym:). Dalej już pieszo wędrowaliśmy do Lubartowa. Lubartów to miasto założone w 1543 r. przez Firlejów jako Lewartów. W XVIII miasto przejęli Sanguszkowie, którzy przemianowali nazwę na Lubartów. Pałac Sanguszków jest dzisiaj najcenniejszym zabytkiem miasta. Następny rajd odbędzie się 23 maja.
Do zobaczenia na szlaku!!!