Szlakiem Renesansu Lubelskiego

TurystykaDnia 24 maja 2014 roku (sobota) zapraszam wszystkich chętnych na rajd pieszy szlakiem RENESANU LUBELSKIEGO

Trasa rajdu: Czerniejów - Prawiedniki - Zemborzyce - Lublin
Długość trasy - ok. 12 km. Wyjazd z Dworca Głównego PKP o godz. 8.40. Spotykamy o godz. 8.30 na schodach dworca kolejowego. Powrót w godzinach popołudniowych (ok. 16.00).
Należy zabrać ze sobą legitymację szkolną, co nieco do jedzenia i picia, wygodne buty, 2 bilety MPK (by dojechać na dworzec), 20 zł - na bilety autobusowe i inne ewentualne potrzeby.
Na trasie rajdu będzie ognisko !!!
Zgłoszenia przyjmuje p. Jolanta Gawrylak.

Do zobaczenia na szlaku!!!

Spotkanie z paraolimpijczykami

W piątek16 maja 2014 r. udaliśmy się na Uniwersytet Otwarty KUL, który gościł wybitnych sportowców, ludzi sukcesu – multimedalistów paraolimpijskich – Arkadiusza Jabłońskiego, Grzegorza Plutę oraz Radosława Stańczuka. Wybitni sportowcy zaprezentowali nam pokaz walki szermierczej na wózkach inwalidzkich. Pojedynkowi sędziowali uczniowie naszego gimnazjum. Odważni mogli w stroju mistrzów usiąść na wózkach, a następnie stoczyć swój pierwszy szermierczy pojedynek. Rywalizacji towarzyszyło wiele emocji nie tylko ze strony publiczności, ale i paraolimpijczyków, którzy wcielili się w rolę trenerów.

Niezwykli sportowcy opowiadali o pasji, determinacji w spełnianiu marzeń, swoich doświadczeniach eliminowaniu ryzyka wypadków. Szermierz, trener, uczestnik trzech paraolimpiad w Atlancie, Sydney i Atenach Arkadiusz Jabłoński szybko nawiązał doskonały kontakt z młodzieżą, którą przekonywał, że naprawdę warto odszukać w swoim życiu prawdziwą pasję i konsekwentnie spełniać swoje marzenia – Nie ma pasji i marzeń lepszych i gorszych! Wszystkie są ważne bo są Wasze! Nie dajcie sobie wmówić, że to, co robicie jest gorsze od tego, co robią inni! We wszystkim można osiągnąć mistrzostwo. Trzeba tylko ciężko na to pracować. Nasze przesłanie jest jasne: Uważajcie na siebie! Na wózek można usiąść w jednej sekundzie i zostać na nim na całe życie. Nie mylcie odwagi z brawurą. Pamiętajcie, nie oceniajcie ludzi po wyglądzie, nie rańcie słowami, które mogą być kroplą przelewającą czarę goryczy. Na zewnątrz wasz rówieśnik może przyjmować pozę luzaka, ale nie wiecie co naprawdę przeżywa – apelował do młodych uczestników spotkania szermierz.

Sportowcy poprzez swój program i działania Fundacji „Akademia Integracji” docierają do coraz większej liczby młodzieży. Dzięki tym spotkaniom młodzi ludzie zmieniają sposób postrzegania niepełnosprawnych. Poznają je jako osoby realizujące swoje marzenia, ambitne i samodzielne. Są to lekcje tolerancji, integracji, nauki o drugim człowieku. Młodzież naszego gimnazjum patrzyła na nich z podziwem w oczach. A ja byłam dumna z naszych wychowanków obserwując ich dojrzałą postawę, odwagę i zaangażowanie.

Spotkanie z naszymi Mistrzami skończyło się owacjami na stojąco.

Zewnętrzny link do strony KUL

Zewnętrzny link do strony KUL ze zdjęciami

Refleksje naszych uczennic - zewnętrzny link do strony KUL

Dzień Otwartych Drzwi 2014

Jak co roku, gościliśmy uczniów szkół podstawowych w ramach Dnia Otwartych Drzwi.
Wszystkich przybyłych powitała p. dyrektor M. Łuszczyńska-Tytłak zapraszając do zwiedzania gimnazjum. Szóstoklasiści oraz ich rodzice mogli zaznajomić się z nauczycielami oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną. Mogli zobaczyć bardzo interesujące prezentacje, doświadczenia, a także wziąć udział w różnych zajęciach warsztatowych i odpowiedzieć na intrygujące zagadki, przygotowane przez starszych kolegów. Imprezę uświetniły występy taneczne, dwujęzyczna (polsko-niemiecka) scenka kabaretowa o królewnie Śnieżce oraz adaptacja Zemsty Aleksandra Fredry. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Goście dzielili się swoimi opiniami, gratulując młodzieży warsztatu aktorskiego, a także bardzo interesującego przedstawienia swojej szkoły.

ZEWNĘTRZNY LINK DO FILMÓW

Wielkanoc

Wesołych Świąt Wielkanocnych

spędzonych w miłości i radości

wszystkim uczniom i ich rodzicom

oraz pracownikom szkoły

Dyrektor Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie
Ryszard Pawka

SekretariatUWAGA!
W dniach 16, 17, 18 kwietnia 2014 r. (środa, czwartek, piątek)
sekretariat gimnazjum będzie nieczynny.

VIII Olimpiada Informatyczyna Gimnazjalistów

22 marca 2014r. w naszej szkole gimnazjaliści z dwóch województw podkarpackiego i lubelskiego rywalizowali o wejście do finału VIII Olimpiady Informatyczynej Gimnazjalistów. Uczniowie rozwiązywali zadania z dziedzin: matematyki, algorytmiki i programowania. Do III etapu awansowało sześciu zawodników w tym aż czterech to uczniowie naszego gimnazjum. W finale krajowym wezmą udział:

Piotr Borowski kl 3b,
Wojciech Kłopotek kl 2b,
Krzysztof Łukasik kl 3b,
Fryderyk Sucharczuk kl 3b.

Laureaci zawodów indywidualnych Olimpiady, oprócz cennych nagród i zaproszeń na bezpłatne obozy naukowe, przyjmowani są do wybranej przez nich publicznej szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów zawartych w statucie szkoły, na podstawie pisma Ministerstwa Edukacji Narodowej znak: DKOS-1/KW-5027-40a/07.

LUBELSZCZYZNA PISARZAMI SŁYNIE

NewsyMiło nam poinformować, że uczniowie kl. III a zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu na Prezentację Multimedialną pt. "Lubelszczyzna pisarzami słynie". Marek Nieznaj zdobył I miejsce za prezentację poświęconą Marcinowi Wrońskiemu, zaś Rafał Józefczak, który przygotował prezentację o Wincentym Polu, zajął III miejsce. Laureatom serdecznie gratulujemy zwycięstwa.