SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE 2013/2014 r.

SportDnia 03 października 2013r. w wąwozie na Kalinowszczyźnie odbyły Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt w ramach Gimanzjady Miasta Lublin 2013/2014. Do rywalizacji stawiło się 15 szkół gimnazjalnych z całego Lublina. Wyznaczona trasa przez organizatorów, nie jednej zawodniczce sprawiła wiele trudności. Jednak nasze Kochane dziewczyny nie dały za wygraną i wywalczyły dla naszego gimnazjum II miejsce .
Teraz przed dziewczętami kolejne wyzwanie i dalszy etap walki w zawodach wojewódzkich w Tomaszowie Lubelskim. Życzymy powodzenia i GRATULUJEMY DRUGIEGO MIEJSCA W LUBLINIE !!!!!

SKŁAD REPREZENTACJI G24;

1. MAGDALENA ZYCH
2. WERONIKA SAWICKA
3.GABRYSIA BEDNARSKA
4. MAGDALENA KOZAK
5. ALEKSANDRA DRAGAN
6. AGATA CZERNAŚ
7. KLAUDIA GRUSZKOWSKA
8. PATRYCJA GRUSZKOWSKA
9. WIKTORIA WATRÓBKA
10. WIKTORIA WÓJTOWICZ

Opiekunowie drużyny:
- mgr MAŁGORZATA MOLAS
- mgr MAŁGORZATA MINCZENKO

Sztafeta chłopców wystartowała dzień później po dziewczętach , czyli 04 października. Do rywalizacji stawiło się 15 szkół gimnazjalnych z całego Lublina. Nasza reprezentacja zajęła VIII miejsce. Chłopcom również dziękujemy za udział w zawodach szkolnych i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun drużyny:
- mgr WOJCIECH SUWAŁA

Międzynarodowe polsko - ukraińkie spotkanie młodzieży w naszej

We wtorek, dnia 29 października 2013r będziemy gościć w naszej szkole 18 - osobową grupę młodzieży z Żółkwi na Ukrainie. Młodzież wraz z opiekunami weźmie udział w międzynarodowym spotkaniu młodzieży pod hasłem "Cudze chwalicie, swego nie znacie - czyli uroki Polski i Ukrainy".

Celem tego spotkania jest integracja młodzieży polskiej z młodzieżą pochodzenia polskiego uczęszczającą do Szkoły Sobotniej Języka Polskiego w Żółkwi poprzez realizację warsztatów na temat idealnego miejsca do koegzystencji różnych narodowości i kultur, które poprowadzą p. Iwona Wąsik i p. Halina Nowicka.

Otwartą lekcję języka polskiego dla gości "Z językiem za pan brat" przygotowała p. Małgorzata Niedźwiadek, a zajęcia integracyjne - p. Małgorzata Kocyła - Sobiesiak.

Międzynarodowe spotkanie młodzieży zakończy sportowa rywalizacja.

Projekt został opracowany i przygotowany przez panie Iwonę Wąsik i Iwonę Rzymowską - Hołysz we współpracy ze stowarzyszeniem "Wspólnota Polska" Oddział w Lublinie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie polsko - ukraińskiego międzynarodowego spotkania młodzieży.

Iwona Wąsik i Iwona Rzymowska - Hołysz

KONKURS TOLKIENOWSKI

KONKURS TOLKIENOWSKI

GIMNAZUM NR 24 ZAPRASZA UCZNIÓW KLAS III
DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE
WIEDZY O TWÓRCZOŚCI J. R. R. TOLKIENA

pt. „Szlakiem Pierścienia”.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać
u nauczycieli języka polskiego oraz w bibliotece szkolnej.

Przeprowadzenie I etapu konkursu przewidziane jest
na dzień 8.11.2013r. (piątek) i odbędzie się
w bibliotece o godz. 11:05.

Justyna Skubisz

Do pobrania REGULAMIN KONKURSU.

Audiodeskrypcja i wolontariat na rzecz niewidomych dzieci

NewsyW nowym roku szkolnym 2013/2014 pełną parą ruszył projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem "De Facto" w zakresie audiodeskrypcji. Młodzi wolontariusze co tydzień opisują ilustracje do czasopism dla swoich niewidomych rówieśników. Takie działania Gimnazjum nr 24 podjęło w 2012 roku jako pierwsze w Polsce. Obecnie do współpracy dołącza kolejnych 16 szkół w kraju. Opiekunami grupy wolontariuszy zajmującej się audiodeskrypcją są: p. Barbara Sławek i p. Magdalena Mecner - Janek. Jesteśmy dumni z naszych pionierów i życzymy samych ciekawych opisów! :)

"Przeciętny nauczyciel mówi.
Dobry wyjaśnia.
Znakomity nauczyciel daje przykład,
ale ten wielki – inspiruje"
W.A.Ward

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę podziękować Państwu za wielki wysiłek w tworzeniu jak najlepszej jakości pracy naszej szkoły. Życzę, aby wszystkie dni w roku szkolnym były radosne, spokojne, pełne zadowolenia, ale i odpowiedzialności za edukację oraz wychowanie młodzieży. Wszystkim wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły pragnę złożyć życzenia radości i satysfakcji z pracy, dumy z wychowanków oraz powodzenia w życiu osobistym.

Ryszard Pawka

Dzień Nauczyciela sprawia, że pragniemy pokłonić się przed tymi, którzy wkładają wiele trudu i serca w nasze wychowanie i nauczanie. Dziękujemy Wam za to, że uczycie nas żyć tak, byśmy nie zbłądzili w dzisiejszym świecie i byśmy potrafili dać siebie innym.

Z WIZYTĄ W "BETANII"

NewsyDnia 24 września młodzież naszego gimnazjum wybrała się z wizytą do Domu Opieki Społecznej "Betania", by zaprezentować jej mieszkańcom program artystyczny pt. "Wspomnienia z wakacji".

Młodzi artyści wykonali kilka szlagierów, które przywodzą na pamięć dawne dni. Pensjonariusze "Betanii" z entuzjazmem przyjęli naszych uczniów, nagradzając ich żywiołowymi brawami za włoską "Ma Marię" czy francuskie "Champs Elysees".

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MITOLOGICZNA

Dnia 14 listopada odbędzie się w szkole Konkurs Mitologiczny, którego organizatorem jest Olimpus. Osoby, które chcą wziąć w nim udział, powinnny zgłosić chęć uczestnictwa do dnia 14 października do pani J. Kierepki.