Olimpiada Informatyczna

Drużyna informatyków z klasy 2B naszego gimnazjum w składzie: Piotr Borowski, Krzysztof Łukasik, Radosław Jawor, Witold Wójcik zajęła I miejsce w województwie lubelskim i 21 miejsce w kraju w VII Olimpiadzie Informatycznej Gimnazjalistów. Komitet Główny OIG zaprosił uczniów naszej szkoły na bezpłatne dziewięciodniowe obozy – trzy osoby na wakacyjny obóz matematyczno-informatyczny w Milówce koło Żywca i jedną na obóz szkoleniowy w Rabce.

27 czerwca 2013 r. (czwartek)

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich. (sala gimnastyczna)

28 czerwca 2013 r. (piątek) - rozdanie świadectw

Msza św. w kościele pw. św. U. Ledóchowskiej

Ogłoszenie Pana Dyrektora

UWAGA!

Proszę uczniów i ich rodziców o zabranie do dnia 05 lipca 2013 r. na okres wakacji obuwia i odzieży znajdującej się w szatniach.

Nieodebrane w terminie ubrania (niejednokrotnie zapomniane i zalegające w szatniach od roku) zostaną przekazane do PCK.

Ryszard Pawka

Z WIZYTĄ W BETANII

Newsy13 czerwca młodzież naszego gimnazjum odwiedziła mieszkańców Domu Opieki Społecznej Betania, gdzie obchodzony był Dzień Seniora. Członkinie wolontariatu pod opieką pani Magdaleny Mecner - Janek przygotowały na tę okazję prezentację multimedialną dotyczącą współpracy Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie i Betanii. Uczniowie klasy III d przedstawili scenkę mitologiczną pt. Sąd Parysa. Nie zabrakło uroczystych chwil, podczas których Dyrekcja Domu Opieki Społecznej wręczyła wolontariuszom dyplomy w podziękowaniu za serdeczność okazywaną starszym osobom. Ukoronowaniem obchodów Dnia Seniora był piknik, podczas którego można było spróbować pachnącej pieczonej kiełbaski; a młodzież puściła się w tany wraz z mieszkańcami Betanii w rytm znanych melodii.

Sukces Elżbiety Gabryel w Konkursie Piosenki Niemieckiej

NiemieckiDnia 4 . czerwca 2013 r. odbyła się V edycja Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Niemieckiej "GymLied 2013".
Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka niemieckiego oraz Szkolny Klub Europejski "AE" Gimnazjum nr 15 w Lublinie we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie i został objęty patronatem Honorowego Konsula Republiki Federalnej Niemiec w Lublinie pr. zw. dr hab. Andrzeja Kidyby.

Elżbieta Gabryel z klasy 3 b wystąpiła w konkursie z piosenką LaFee "Wer bin ich?" i zajęła w finale jako jedyna reprezentantka miasta Lublin III miejsce w województwie lubelskim.

Uczennica otrzymała nagrodę rzeczową, pamiątkowy dyplom oraz puchar. Ponadto została zaproszona przez organizatorów do nagrania płyty i udziału w koncercie w auli Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Gratulujemy Eli i jesteśmy dumni z Jej sukcesu.

Sprawozdanie z przebiegu konkursu.

Golgota Kresów

BibliotekaW maju 2013 biblioteka Gimnazjum przygotowała prezentację multimedialną pt."Sumienie narodu - Żołnierze Wyklęci". Z prezentacji skorzystało 11 klas.

11 lipca br. obchodzić będziemy 70 rocznicę tzw. rzezi wołyńskiej. Uczciliśmy ją wystawą pt. "Golgota Kresów", która można oglądać do końca czerwca na holu Szkoły i wewnątrz biblioteki. Trwają także prelekcje na ten temat dla poszczególnych klas. Mamy nadzieję, że pozwolą one nam na godne przygotowanie się do obchodów tak ważnej dla naszej pamięci narodowej tragedii.

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW
obowiązujący w roku szkolnym 2013/2014

Listy podręczników na rok szkolny 2013/14.