SZKOLNI MISTRZOWIE ORTOGRAFII

Newsy24 maja odbył się szkolny konkurs ortograficzny. Wzięło w nim udział 21 uczniów, spośród których wyłoniono najlepszych.
Podobno mistrz może być tylko jeden, ale jak się okazuje, od tej reguły są wyjątki. Pierwsze miejsce zajęli ex aequo r11; Manuela Cyper z klasy I b oraz Adam Giżka z klasy I c. Drugie miejsce przypadło w udziale Alicji Kleban z klasy II a, zaś trzecie miejsce r11; Aleksandrze Żywickiej z klasy II b. Zwycięzcom gratulujemy!

Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów

Newsy
Piotr Borowski z kl 2B został laureatem VII ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów.

Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów jest organizowana na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej i ma przede wszystkim na celu wyszukiwanie uczniów szkół gimnazjalnych o wybitnych zdolnościach informatycznych.

Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych

NewsyUroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych

W dniu 24 maja 2013 roku odbyła się wojewódzka gala podsumowania konkursów przedmiotowych. W uroczystości udział wzięli laureaci konkursów przedmiotowych, rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Wśród przybyłych gości znaleźli się: prof. dr hab. Krzysztof Narecki prorektor ds. studenckich Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, pani Jolanta Szołno - Koguc Wojewoda Lubelski, prorektorzy lubelskich uczelni, przedstawiciele władz samorządowych, Kurii Metropolitalnej w Lublinie, związków zawodowych i instytucji pożytku publicznego. Pan Krzysztof Babisz Lubelski Kurator Oświaty wręczył laureatom nagrody książkowe, a nauczycielom i dyrektorom szkół pisemne podziękowania. W roku szkolnym 2012/2013, oprócz innych form współzawodnictwa uczniów, zorganizowano 17 konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz Konkurs Papieski. W etapie szkolnym konkursów przedmiotowych uczestniczyło ponad 37 500 uczniów, a 540 uzyskało tytuły laureatów (156 w szkołach podstawowych i 394 w gimnazjach). Gala została zorganizowana w miejscu szczególnym - w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego stanowiącą wspaniałą oprawę dla uroczystości, której celem było uhonorowanie laureatów konkursów.

Wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie - laureaci konkursów: matematycznego, geograficznego, języka angielskiego, języka niemieckiego oraz języka hiszpańskiego.

Serdecznie gratulujemy sukcesów naszym uczniom, nauczycielom przygotowującym do konkursu oraz rodzicom.

News opracowany na podstawie informacji zamieszczonych na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Laureaci ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego "GALILEO"

NiemieckiMamy laureatów ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego "GALILEO" zorganizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.

Uczniowie Adam Schube z kl. I a i Kinga Wołącewicz z kl. II e zajęli odpowiednio 8 i 9 miejsce w kraju w ww konkursie i otrzymali tytuł laureata.

Gratulujemy sukcesu uczniom, rodzicom i opiekunom merytorycznym konkursu.

W imieniu szkolnych organizarorów konkursu
Iwona Rzymowska - Hołysz

Rajd pieszy

TurystykaDnia 25 maja 2013 roku (sobota) zapraszam wszystkich zainteresowanych na rajd pieszy.

Trasa rajdu: Łopatki PKP - Bronice - Piotrowice - Nałęczów PKS

Długość trasy: ok. 12 km. Wyjazd z Dworca Głównego PKP o godz. 7.45 w kierunku Dęblina. Spotykamy się o godz. 7.30 na dworcu PKP. Powrót w godzinach popołudniowych (ok. 16.00).

Należy zabrać ze sobą legitymację szkolną, co nieco do jedzenia i picia, wygodne buty, 2 bilety MPK (by dojechać na dworzec), ok. 20 zł - na bilety na pociąg i autobus oraz inne ewentualne potrzeby.

Zgłoszenia przyjmuje p. Jolanta Gawrylak

Do zobaczenia na szlaku!!!

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

10 maja 2013 r.
(piątek)
godz. 1130 - 1330

W programie między innymi:
- spotkanie informacyjne z dyrekcją,
- występy artystyczne, wystawy prac uczniów,
- zapoznanie z bazą dydaktyczną szkoły.

XVII Konkurs Matematyczny im. ks. dra Franciszka Jakóbczyka

Dnia 16 kwietnia 2013 roku w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu matematycznego. W konkursie uczestniczyło ok. 400 uczniów z 55 szkół.
Laureatem /wynik celujący/ z naszego gimnazjum został

Piotr Borowski z klasy 2b.

Wynik bardzo dobry osiągnęli:

1. Monika Berlińska kl. 3d
2. Michał Kurek kl. 3c
3. Magdalena Zych kl. 2b
4. Krzysztof Łukasik kl. 2b.

Na miejscu III z wynikiem dobrym uplasowali się:

1. Anastazja Czapkowicz kl. 2b
2. Natalia Kowalczuk kl. 2b