Dyskoteka

MuzykaW czwartek samorząd uczniowski zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka. Od 18 do 20 uczniowie tańczyli przy największych przebojach ostatnich lat. Wszyscy dobrze się bawili i mamy nadzieję, że niedługo będziemy mieli znowu okazję uczestniczyć w tak świetniej imprezie. ;)

Wycieczka integracyjna klas 1

TurystykaW miniony czwartek ( 29.09 ) odbył się wyjazd, który miał na celu pomóc pierwszakom poznać się. Nasi nowi uczniowie integrowali się w Wysokiem niedaleko Lublina. Organizatorzy zadbali aby nikomu nie doskwierała nuda. Zaplanowali wiele ciekawych konkursów takich jak: skakanie na gumowych piłkach, przez opony czy podawanie jajka w parach. Ponieważ pierwszoklasiści wkładali w nie dużo zapału i serca dostali fajne nagrody. Jednymi z atrakcji było również skakanie na trampolinie i gra w siatkówkę, ale najwięcej emocji dostarczyło strzelanie z łuku i pistoletu. Po wielu godzinach dobrej ale wyczerpującej zabawy nadszedł czas na rozmowę, odpoczynek i posiłek w postaci smażonych kiełbasek przy ognisku. Każdemu bardzo się podobało, o czym świadczą pozytywne recenzje pierwszaków. Mamy nadzieję, że wycieczka pomogła im się zintegrować i przez następne 3 lata będą żyć ze sobą w zgodzie oraz będą się wzajemnie wspierać czego życzymy im z całego serca! ;)

Piknik integracyjny

Dnia 29 września odbył się piknik integracyjny klas pierwszych. W imprezie uczestniczyło 143 uczniów, którzy brali udział w zawodach sportowych (z nagrodami), grali w siatkówkę, piłke nożną strzelali z wiatrówki, łuku, zjeżdżali na ślizgu, .... . Na głodnych i spragnionych czekały hamburgery, kiełbaski, herbata oraz coś słodkiego. Pogoda dopisała i humory też:)

Wybory

NewsyW dniu 29 września 2011 r. w Gimnazjum nr 24 w Lublinie, tak jak we wszystkich gimnazjach w Lublinie, odbyły się wybory radnego do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin.
W tych wyborach kandydowali:
* Karol Chołajczyk, ucz. klasy 2E,
* Kamil Król, ucz. klasy 1E,
* Witold Wójcik, ucz. klasy 1B.
W wyniku głosowania radnym reprezentującym nasze gimnazjum w Młodzieżowej radzie Miasta Lublin został Witold Wójcik.

Turystyka piesza

TurystykaDnia 24 września odbył się rajd pieszy.
Wyruszyliśmy z Kozłówki - dawnej posiadłości rodu Zamoyskich. Podziwialiśmy tam piękny barokowo-klasycystyczny pałac z pierwszej połowy XVIII w. Następnie trasa prowadziła przez Kozłowiecki Park Krajobrazowy. Pogoda dopisała więc rozpaliliśmy ognisko :)
Następny rajd już w październiku.
Do zobaczenia na szlaku!!!

SzOK przez cały rok.

W ramach projektu w naszym gimnazjum zostanie utworzony Szkolny Ośrodek Kariery, który prowadzić będzie indywidualne oraz grupowe doradztwo zawodowe wśród uczniów objętych projektem. Prowadzone będą również grupowe warsztaty psychologiczne z zakresu skutecznego uczenia się, szybkiego zapamiętywania oraz logicznego myślenia.

Projekt powstał w referacie ds. projektów oświatowych Wydziału Projektów Nieinwestycyjnych we współpracy z Wydziałem Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin.

DOKUMENTY POTRZEBNE DO PRZYSTĄPIENIA DO PROJEKTU.

Pokazy fizyki

NewsyW dniach 13,14 i16 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazach fizycznych organizowanych przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego w Instytucie Fizyki UMCS. Cieszyły się one dużym zainteresowanie.

Młodzież mogła obserwować i uczestniczyć w doświadczeniach dotyczących prądu elektrycznego i rezonansu. Zaprezentowano szereg doświadczeń przydatnych do opanowania wiadomości związanych z polem elektrycznym i elektromagnetycznym. Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziła fizyka latania. Młodzież miała okazje poznać mechanizm latania samolotu oraz zapoznać się z nieznanymi zagadnieniami prezentowanymi w sposób przystępny. Cenne były doświadczenia z promieniotwórczości, których nie można wykonać w warunkach szkolnych.