23. Internationales Jugendworkcamp Bergen-Belsen

NiemieckiW dniach 5 – 15 kwietnia delegacja uczniów naszej szkoły: Lena Jurek, Karolina Kołodziejczyk, Wiktoria Pietras (kl. 3b) pod opieką p. Agnieszki Lenarczyk wzięła udział w międzynarodowym obozie młodzieżowym 23. Internationales Jugendworkcamp Bergen-Belsen w Oldau k. Hanoweru (Niedersachsen). W spotkaniu uczestniczyły delegacje z Białorusi, Ukrainy, Litwy, Polski, Rosji, Słowacji, Niemiec, Izraela i RPA. Uczestnicy projektu byli zakwaterowani w międzynarodowych pokojach w CVJM-Jugendbildungsstätte Anne-Frank-Haus. Młodzi ludzie zajmowali się problematyką wojny i zagłady, zwiedzili multimedialną wystawę w miejscu pamięci Bergen-Belsen, spotkali się ze świadkiem historii, p. Ivonne Koch, byli na wycieczce w Hanowerze. Wspólne zajęcia kierowane przez 10-osobowy niemiecki zespół prowadzący stworzyły przyjacielską atmosferę. Projekt pozwolił młodzieży wspólnie zmierzyć się z historią i nawiązać przyjaźnie z rówieśnikami z innych krajów.

Sukces uczniów w konkursie "Sprachdoktor 2017"

NiemieckiSukces uczniów w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego "Sprachdoktor 2017"

W tegorocznej edycji konkursu "Sprachdoktor 2017" tytuł laureata zdobył uczeń klasy 2 a Michał Hałas. Dyplomy za uzyskanie "bardzo dobrego wyniku " w konkursie otrzymały Magdalena Bulenda z klasy 3 b i Gabriela Szypuła z klasy 3 c. Hubert Potapczuk z klasy 2 e uzyskał "dobry wynik " w ww konkursie.

Gratulujemy wyników!

Sukces Julii Toś w konkursie na prezentacje multimedialną

NiemieckiSukces Julii Toś w konkursie na prezentację multimedialną w języku niemieckim.

Julia Toś z kl. 3 e zajęła III miejsce w finale konkursu III LO dla uczniów lubelskich gimnazjów na prezentację multimedialną: „Gekommen aus dem Ausland, erfolgreich in Deutschland - Porträt eines Ausländers, der in Deutschland Karriere gemacht hat“("Portret obcokrajowca, który zrobił karierę w Niemczech). Julia przygotowała i przedstawiła pod kierunkiem p. Agnieszki Lenarczyk prezentację nt. Tomasza Koniecznego.

Serdecznie gratulujemy!

Uniwersytet Młodego Odkrywcy

NewsyW ostatnim czasie klasa 2c i 2e Gimnazjum 24 w Lublinie wzięły udział w warsztach na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej w ramach projektu "Uniwersytet Młodego Odkrywcy" finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Warsztat "Technologie skanowania 3D" został poprowadzony przez dr inż. Jakuba Szabelskiego z Instytutu Technologicznych Systemów Informacyjnych, natomiast "Programowanie robotów przemysłowych" poprowadził mgr inż. Łukasz Sobaszk z Instytutu Technologicznych Systemów Informacyjnych.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA

NewsyUczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia. W konkursie uczestniczyło 47 uczniów. Laureatami zostali:
1. Piotr Pelc kl. 3b
2. Natalia Zych kl.3b
3. Jakub Wasilewski kl.3b
4. Nikola Kardasz kl.3d.

Gratulujemy sukcesu!!!

AKCJA GIMNAZJUM CZYTA PODSTAWÓWCE

AngielskiW lutym i w marcu tego roku z inicjatywy koła teatralnego English Drama Club odbyła się akcja Let's Read in English. Uczniowie klasy 1A: Jakub Gdula i Kamil Matuszewski, klasy 2A: Maria Ćwiklińska oraz klasy 2D: Laura Jałkowska, Agata Rutkowska, Dominika Stępniewska i Liwia Kowalska czytali fragmenty bajek Winnie-the-pooh, Thumbeline i The Snow Queen w języku angielskim w klasach 4-6 szkoły podstawowej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Opiekunkami projektu były panie: Lusine Grigoryan-Gurska i Dorota Janowska.

Z „FANTAZJĄ” PO SREBRNE PASMO

HumaniściChór „Fantazja” Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie 8 kwietnia wziął udział w XII Przeglądzie Chórów Regionu Lubelskiego. Debiut okazał się niezwykle udany, ponieważ w tym prestiżowym turnieju „Fantazja” zdobyła zaszczytne Srebrne Pasmo. Chórzyści zaprezentowali m.in. kompozycję Witolda Lutosławskiego pt. „Pióreczko”. Do konkursu uczniowie przygotowywali się od kilku tygodni pod kierunkiem pani Beaty Tokarczyk. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych laurów!