Stypendium na upowszechnianie kultury

Uczeń z klasy gimnazjalnej III F Antoni Tkaczyk otrzymał stypendium wyjazdowe od Gminy Lublin z przeznaczeniem na realizację projektów z okazji 151. rocznicy urodzin Mychajła Hruszewskiego oraz 70. rocznicy akcji „Wisła” pt. „Żurawie pamięci Chełmskiego Kraju". Stypendium przyznawane jest dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, rozwojem i upowszechnianiem kultury. Program ma charakter wyjazdowy i będzie realizowany w terminie od 28 września do 1 października 2017 r. we Lwowie na Ukrainie.

SZLAKIEM MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ

TurystykaDnia 16 września 2017 roku (sobota) zapraszam chętnych na rajd pieszy „SZLAKIEM MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ”

Trasa rajdu: Wilków – Rezerwat „Skarpa Dobrska” - Podgórz – Mięćmierz – Kazimierz Dolny PKS
Długość trasy - ok. 12 km. Wyjazd z Dworca Głównego PKS o godz. 9.10. Spotykamy o godz. 8.45 na Placu Zamkowym (pod lwem). Powrót w godzinach popołudniowych (ok. 16.30).
Należy zabrać ze sobą legitymację szkolną, co nieco do jedzenia i picia, wygodne buty, 2 bilety MPK (by dojechać na dworzec), 25 zł - na bilety autobusowe i inne ewentualne potrzeby.

Zgłoszenia przyjmuje p. Jolanta Gawrylak.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18
4 września 2017 r. (poniedziałek)

godz. 9:30 Msza św. w kościele pw. św. U. Ledóchowskiej

Spotkania z wychowawcami według poniższego harmonogramu:

KLASY GIMNAZJALNE

Klasa II A - godzina 8:45 - sala 16
Klasa II B - godzina 8:45 - sala 24
Klasa II C - godzina 8:45 - sala 17
Klasa II D - godzina 8:45 - sala 22 a
Klasa II E - godzina 8:45 - sala 15
Klasa II F - godzina 8:45 - sala 20a

Klasa III A - godzina 8:45 - sala 20
Klasa III B - godzina 8:45 - sala 23
Klasa III C - godzina 8:45 - sala 18
Klasa III D - godzina 8:45 - sala 21
Klasa III E - godzina 8:45 - sala 22
Klasa III F - godzina 8:45 - sala 19

RADA PEDAGOGICZNA

Zebranie Rady Pedagogicznej odbędzie się 30 sierpnia 2017 o godzinie 10:00

zakończenie 2017

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/17

23 czerwca 2017 r. (piątek)

godz. 9:30 Msza św. w kościele pw. św. U. Ledóchowskiej

Spotkania z wychowawcami według poniższego harmonogramu

===

NASI LAUREACI

Powoli dobiega końca rok szkolny 2016/2017. Dla wielu spośród naszych uczniów okazał się on bardzo szczęśliwy, a wielomiesięczny wysiłek właśnie teraz został nagrodzony.

W dniu 11 maja nasi gimnazjaliści uczestniczyli w uroczystej gali podsumowania konkursów przedmiotowych. Odbyła się ona na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II w obecności Lubelskiego Kuratora Oświaty, pani Teresy Misiuk

Z kolei 8 czerwca w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II laureaci tych konkursów spotkali się z Prezydentem Miasta Lublin, panem Krzysztofem Żukiem. W tym roku szkolnym mamy 9 uczniów , którzy uzyskali 11 tytułów laureata. Są to: Zuzanna Skowronek, Wiktoria Pietras, Natalia Matyka, Weronika Choinacka, Piotr Pelc, Adam Szymański, Piotr Wnuczek, Patryk Spychalski, Jakub Stańczyk i Ryszard Polkowski.

14 czerwca w Zespole Szkół nr 5 wręczono nagrody laureatom konkursów artystycznych. Nasze gimnazjum reprezentowane było przez 5 uczniów: Karolinę Guz, Natalię Karasek, Nikolę Kardasz, Natalię Matykę oraz Adama Szymańskiego.

Podczas każdej z uroczystości laureatom wręczono nagrody książkowe oraz dyplomy, zaś Pan Dyrektor i nauczyciele otrzymali podziękowania. Niektórzy uczniowie otrzymali również jednorazowe stypendium naukowe.

Gratulujemy sukcesów!

International Education

Angielski
INTERNATIONAL EDUCATION

Na przełomie maja i czerwca tego roku nasze gimnazjum wzięło udział w międzynarodowym projekcie International Education, który umożliwia uczniom kontakt z ludźmi z różnych zakątków świata. Tym razem gościliśmy Sandro z Gruzji, studenta nawigacji morskiej z Batumi. Przez dwa tygodnie uczestniczył w życiu naszej szkoły oraz prowadził zajęcia kulturowe po angielsku. Jego otwartość i zaangażowanie pozwoliły przełamać bariery językowe i kulturowe wśród uczniów.

Opiekun projektu
Anna Góra