Niepodległa

Hanna Stafaniuk-Bojar

gabinet obok sali nr 15a

Zapisy do klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym rekrutacji do klas I szkół podstawowych dostępnym na stronie lublin.eu/mieszkancy/edukacja/...

W biuletynie informacji publicznej Urzędu Miasta Lublin udostępnione jest również zarządzenie nr 151/1/2019 Prezydenta Miasta Lublin z dnia 24 stycznia 2019 r. w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2019/2020 do klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin.
Link do dokumentu.

Wszystkie potrzebne informacje będziemy zamieszczać w zakładce REKRUTACJA.

Drzwi otwarte

im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia

serdecznie zaprasza
na

Dzień Otwartych Drzwi

w czwartek 21 marca 2019 r. godz. 16.30-19.00

Program dnia:
  • powitanie rodziców i dzieci przedstawieniem
    „O odwilży, o kichaniu i o wiosny powitaniu”
  • zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły
  • udział w zajęciach plastycznych
  • zwiedzanie szkoły - prezentacja pomocy edukacyjnych i klasopracowni

Sukcesy edukacyjne w konkursach przedmiotowych

Informujemy , że uczniowie naszej szkoły w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty zdobyli 10 tytułów laureata oraz 11 tytułów finalisty.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych !!!

DO HYMNU!

„Do hymnu”

Nasza szkoła została zakwalifikowana udziału w II edycji ogólnopolskiego konkursu muzycznego „Do hymnu”. Jesteśmy jedną z czterech podstawówek reprezentujących Lublin w gronie trzystu polskich szkół. Co najmniej połowa naszych uczniów będzie śpiewać w jednym chórze, a capella, następujące utwory: Mazurek Dąbrowskiego, Odę do radości oraz Rotę. Koordynatorem konkursu w naszej szkole jest p. Beata Tokarczyk. Nauka śpiewu będzie się odbywałć podczas lekcji muzyki w klasach IV – VII i gimnazjalnych oraz podczas dodatkowych zajęć muzycznych. Konkurs organizowany jest z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Beata Tokarczyk
nauczycielka muzyki

8 MARCA

Drogie Panie

w ten wyjątkowy dzień
pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia,
zdrowia i pogody ducha.
Aby zawsze otaczały Was tylko szczere i kochające osoby.
To czego pragniecie niech zawsze będzie na wyciągnięcie dłoni,
a uśmiech niech gości na Waszych twarzach zawsze,
nie tylko w tym szczególnym dniu.
To dzięki Wam każdy dzień jest piękniejszy,
a otaczający świat staje się lepszy.

Niech życzenia te płyną do wszystkich kobiet - Pań Dyrektorek, Wychowawczyń, Nauczycielek, Pań pracujących w dziale administracji i obsługi; do Mam i Babć posyłających do nas swoje pociechy i do najmłodszych kobietek - naszych uczennic.

Życzy Ryszard Pawka - Dyrektor Szkoły

Konkurs Prymasowski

XIX Konkurs Prymasowski
„CZAS TO MIŁOŚĆ”

Nasza Szkoła po raz XIX organizuje Ogólnopolski Konkurs poświęcony swojemu Patronowi, Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu – Prymasowi Tysiąclecia. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „CZAS TO MIŁOŚĆ”. Wydarzenie od dłuższego czasu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży szkolnej w całej Polsce.

W tym roku towarzyszy nam myśl naszego Patrona: „Ludzie mówią - «czas to pieniądz». Ja mówię inaczej - «czas to miłość». Pieniądz jest znikomy, a miłość trwa”. Proponujemy sześć tematów poświęconych wartości czasu, miłości jako służby drugiemu człowiekowi, różnych form spędzania wolnego czasu oraz aktywności wolontaryjnej w najbliższym środowisku. Prace można nadsyłać w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej oraz multimedialnej. W edycji po raz pierwszy proponujemy uczniom realizację tematów również w formie filmu amatorskiego oraz plakatu. Wszystkie potrzebne informacje zostały umieszczone w regulaminie.

Serdecznie zachęcamy nauczycieli oraz uczniów, aby poprzez udział w Konkursie, podjąć refleksje nad myślą wielkiego Polaka, na którego beatyfikację wraz z całym Kościołem w Polsce oczekujemy.

koordynatorzy Konkursu
Ewa Ryba