Konkurs Prymasowski

Pn - Pt

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/19

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/19
19 czerwca 2019 r. (środa)

SZCZEGÓŁY DLA KLAS I - VII

SZCZEGÓŁY DLA KLAS VIII i III GIMNAZJUM

Kresy

Sukces uczennic naszej szkoły w I edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego

„Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku"

Z ogromną radością informujemy o sukcesie naszych uczennic Aleksandry, Katarzyny i Małgorzaty Dżaman z klasy III B, które zostały laureatkami w I edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku". Dziewczyny stworzyły pracę „Biuletyn Kresowiaka- Wielcy i mali ludzie Kresów", która została najlepiej oceniona w regionalnych klasyfikacjach, a następnie uzyskała jedną z najwyższych ocen w finale centralnym. Główną nagrodą w projekcie jest wrześniowy wyjazd edukacyjny na Białoruś i Wileńszczyznę. Serdecznie gratulujemy!

CZYTAJ CAŁOŚĆ

Iwona Wąsik

TRIATHLON KIDS

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁAMI

UWAGA!
Informuję, że z powodu wysokich temperatur i troski o zdrowie uczniów TriathlonKids dla klas I, II, III, IV, V, VI zostaje odwołany i przeniesiony na miesiąc wrzesień. Bliższe informacje będą podane przez nauczycieli wychowania fizycznego po rozpoczęciu roku szkolnego 2019/2020.
Zajęcia w tych dniach, tj 12 i 13 czerwca 2019 r. odbywają się według planu.

Ryszard Pawka

Srebrne Pasmo

XIV Wojewódzki Konkurs Chórów Regionu Lubelskiego - Śpiewająca Polska

Chór Fantazja reprezentował 01.06.2019r. Szkołę Podstawowa nr 50 w Lublinie podczas XIV Wojewódzkiego Konkursu Chórów Regionu Lubelskiego - Śpiewająca Polska. Wyśpiewaliśmy "Srebrne Pasmo". Dziękuję bardzo moim "sreberkom" za wytężoną pracę i gratuluję sukcesu. Dziękuję również Mamom za opiekę podczas konkursu.

GALERIA FOTO

Beata Tokarczyk

* * * Zebranie Rady Rodziców w środę 12.06.2019 o 17:30 * * *

Konkurs Prymasowski

Uroczysta gala rozdania nagród
w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu literacko-plastyczno-multimedialnego
o Patronie naszej Szkoły „Czas to miłość”

W piątek 31 maja br. uroczyście rozstrzygnięto XIX edycję Ogólnopolskiego Konkursu literacko-plastyczno-multimedialnego o Patronie naszej Szkoły „Czas to miłość”. Wielu nagrodzonych i wyróżnionych przybyło wraz ze swoimi nauczycielami bądź rodzicami na galę. Uroczystości rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Szkoły i odśpiewanie hymnu. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Ryszard Pawka, serdecznie witając wszystkich zebranych i odczytując list Ks. dr hab. Andrzeja Kicińskiego Prorektora Kul-u skierowanego do zebranych. Tegoroczną galę swoją obecnością zaszczyciło wielu wyjątkowych gości, a wśród nich Pan Wojewoda dr hab. Przemysław Czarnek. Nasz gość w swoim przemówieniu nawiązał do potrzeby przekazywania prawdy o miłości, której oblicze bywa dziś zafałszowane. Do postaci Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II odwoływał się także w swoim wystąpieniu Wiceprezydent Lublina Pan dr Mariusz Banach, cytując słowa Papieża, że „człowieka można zmierzyć tylko sercem”. Słowo w imieniu Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika do uczestników konkursu skierował również Ks. dr Ryszard Podpora Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Lubelskiej oraz w imieniu Pana Marszałka Jarosława Stawiarskiego Pan Andrzej Figura zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego.
[...]
Koordynatorzy Konkursu