Artykuły: Publikacje nauczycieli

O szkole
Gimnazjum nr 24 w Lublinie powstało 1 września 2006 r. i utworzyło wraz ze Szkołą Podstawową nr 50 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Zespół Szkół nr 7 w Lublinie.

Rekrutacja uczniów do gimnazjum na rok szkolny 2015/2016

Wilkommen in Münster!
Uczniowie Gimnazjum nr 24 z klas II b, III e i III d pod kierunkiem pań Iwony Wąsik - nauczyciela historii i Justyny Kierepki - nauczyciela języka polskiego zdobyli I miejsce w konkursie "Polska i Niemcy na drodze do wspólnej przyszłości w pokoju i wolności".

Wyjazd patriotyczno-edukacyjny Białoruś-Rosja-Litwa
W dniach 4-11 października Absolwenci naszego Gimnazjum: Małgorzata Lis i Jakub Szczypiórkowski, wraz z nauczycielką historii- Iwoną Wąsik pojechali na wycieczkę patriotyczno-edukacyjną na Wschód. Wyjazd ten był nagrodą, w konkursie ogłoszonym w ubiegłym roku szkolnym przez Instytut Pamięci Narodowej pt. "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy- Katyń 70 lat po zbrodni". Była to jedyna grupa z województwa lubelskiego, której praca została wyróżniona w tym konkursie. Plan wycieczki był bardzo napięty. Na trasie podróży znalazła się Białoruś, Rosja i Litwa.

Warsztaty polsko-niemieckie
W dn. 7 - 10 czerwca 2011 r. odbyły się polsko-niemieckie warsztaty historyczne w Państwowym Muzeum na Majdanku, w których wzięli udział uczniowie Gimnazjum nr 24 z klas 3a i 3c oraz Georg-Büchner Schule z Darmstadt.

Sprawozdanie z realizacji projektu Dzień Niemiecki / der- tag.pl
Sprawozdanie dotyczące realizacji ogólnoszkolnego projektu"Dzień Niemiecki" / "der - tag.pl", jaki został zrealizowany w Gimnazjum nr 24 w dniu 9. czerwca 20011r., które zostało przesłane po zrealizowanym projekcie do Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Ogród Humanistów
W Ogrodzie Humanistów znajdziesz newsy dotyczące działań podejmowanych przez uczniów i nauczycieli przedmiotów humanistycznych. Tutaj zasięgniesz informacji o konkursach, dowiesz się o sukcesach własnych oraz kolegów, przeczytasz kolejny numer szkolnej gazetki. Jeśli natomiast masz duszę literata i poety, tutaj również będziesz mógł zamieścić swoje utwory.