Laureat konkurs języka niemieckiego "Deutschfreund"

Niemiecki
Konkurs języka niemieckiego "Deutschfreund" rozstrzygnięty!

Mamy wyniki ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego "Deutschdreund" zorganizowanego przez firmę edukacyjno - wydawniczą Łowcy Talentów Jersz, uhonorowaną przez Dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji i Ministerstwo Edukacji Narodowej tytułem "Miejsce Odkrywania Talentów", przyznawanym instytucjom wspierającym uzdolnione dzieci i młodzież.

W konkursie wzięło udział 31 uczniów naszego gimnazjum z klas I - III. Oto najlepsze wyniki:

- tytuł laureata konkursu uzyskała uczennica klasy 2 e Kinga Wołącewicz zdobywając I miejsce w województwie i kraju. - opiekun p. Iwona Rzymowska - Hołysz,

-dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w kraju w konkursie uzyskał uczeń klasy 1 a Adam Schube (88,33% poprawnych odpowiedzi). - opiekun p. Agnieszka Lenarczyk,

- III miejsce w województwie uzyskali uczniowie Piotr Malinowski kl. 3 b i Jakub Maklakiewicz kl. 3 c. - opiekun p. Halna Nowicka, p. Iwona Rzymowska - Hołysz.

Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników uczniom i ich nauczycielom. Dziękujemy Radzie Rodziców Gimnazjum nr 24 za zasponsorowanie opłaty za konkurs.

Zapraszamy na stronę Łowcy Talentów Jersz, gdzie został zamieszczony ranking szkół, które uzyskały największą ilość laureatów w ww konkursie oraz laureatów.

Iwona Rzymowska - Hołysz

Szły do Niepodległej

BibliotekaBiblioteka Gimnazjum uczciła Narodowy dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przygotowaniem wystawy "Szły do Niepodległej", poświęconej kobietom represjonowanym na Lubelszczyźnie w latach 1944-1956.
Także 4 marca 2013 r. w ramach Spotkań ze Świadkami Historii, zaprosiliśmy p. Danutę Strzelecką. Nasz Gość jest członkiem Związku Więźniów Politycznych Okresu Komunistycznego 1944-1989 i Jaworzniaków - Związku Młodocianych Więźniów Politycznych lat 1944-1956. Jako 18-latka trafiła na 14 miesięcy do więzienia za "usiłowanie obalenia przemocą ustroju ludowo-demokratycznego". Pani Danuta opowieściami o "starym" harcerstwie i doświadczeniach w kontakcie z "władzą ludową" zafascynowała uczniów 2 B, ale i nas, nauczycieli. Czas biegł nieubłaganie, a chciałoby się tych historii słuchać długo. Harcerze z 2 B pożegnali Gościa kwiatami i harcerskim zawołaniem, czym sprawili Pani Danucie wielką przyjemność.
Pani Danuta odnalazła na naszej wystawie siebie i swoją organizację "Trójki", a także inne współtowarzyszki niedoli z więzienia. Dlatego bardzo zachęcamy do poznania ich historii. Wystawa prezentowana jest na holu Szkoły i będzie czynna do końca marca 2013 r.

Konkurs matematyczny kl. 6

Uwaga uczniowie klas szóstych!

Zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie matematycznym dla uczniów klas szóstych ze szkół podstawowych miasta Lublin.

Organizatorem konkursu jest zespół nauczycieli matematyki z Gimnazjum nr 24 w Lublinie.

Udział w konkursie jest traktowany również jako test umiejętności dla kandydatów do klas pierwszych o profilu matematycznym w Gimnazjum nr 24 w Lublinie.

Konkurs odbędzie się w sobotę 6 kwietnia 2013 roku o godz. 10.00 w budynku Gimnazjum nr 24 w Lublinie.

Uczestnicy konkursu powinni mieć ze sobą legitymacje szkolne. Rozwiązywanie zadań trwa 60 minut.
Informacje o wynikach konkursu dotrą do szkół podstawowych uczestników najpóźniej do 29 kwietnia 2013 roku.

Laureaci konkursu - uczniowie, którzy uzyskali minimum 80% punktów możliwych do uzyskania - zostaną nagrodzeni podczas Dnia Otwartych Drzwi w Gimnazjum nr 24 w Lublinie 10 maja 2013 roku (piątek) w godz. 11.30 - 13.30.

Uczestnicy konkursu w zależności od uzyskanego wyniku w konkursie (wyrażonego w procentach) są kwalifikowani do przyjęcia do klasy pierwszej "matematycznej" w Gimnazjum nr 24 w Lublinie.

Laureaci konkursu mają "wolny" wstęp do Gimnazjum nr 24 w Lublinie.

Turniej szachowy o tytuł Mistrza Gimnazjum

15 marca (piątek) odbędzie się Turniej Szachowy Gimnazjum nr 24.
Rozpoczęcie godz. 16.00 w sali nr 15 w budynku gimnazjum. Przewidywane zakończenie rozgrywek ok. godz.19-19.30.

Gościem naszego turnieju będzie mistrz międzynarodowy Zbigniew Księski.
Proszę o potwierdzenie udziału osoby, które zgłosiły się wcześniej na turniej
do środy 13 marca.

Halina Nowicka

ZEBRANIE

Zebrania rodziców tylko uczniów klas trzecich
W środę 20 marca 2013 roku o godz. 17.00 odbędą się specjalne (dodatkowe-nie ujęte w harmonogramie zebrań dla gimnazjum) zebrania rodziców uczniów klas trzecich.

Spotkanie z wychowawcą klasy poprzedzi prelekcja dla wszystkich rodziców nt. rekrutacji elektronicznej do szkół ponadgimnazjalnych, którą poprowadzi wicedyrektor ds. gimnazjum mgr Marzena Łuszczyńska-Tytłak.

Także kilka ważnych informacji przekaże rodzicom zaproszony doradca zawodowy.

Zebrania dla uczniów klas pierwszych i drugich, a także trzecich gimnazjum połączone z konsultacjami z wszystkimi nauczycielami uczącymi w gimnazjum odbędą się 17 kwietnia 2013 roku.
Wtedy także więcej informacji dla rodziców uczniów klas III o przebiegu egzaminu.

Marzena Łuszczyńska-Tytłak
wicedyrektor ds.gimnazjum

Międzynarodowy Dzień Kobiet

Spełnienia wszystkich marzeń,
zadowolenia z siebie,
radości życiowej
i aby każdy kolejny dzień
był Dniem Kobiet
życzę Wam .... wspaniałe,
niepowtarzalne Panie!

Niech życzenia te płyną do wszystkich kobiet - Pań Dyrektorek, Wychowawczyń, Nauczycielek i innych Pań pracujących w naszej szkole; do Mam i Babć posyłających do nas swoje pociechy i do najmłodszych kobietek - naszych uczennic.

Życzy Ryszard Pawka - Dyrektor Szkoły

KONKURS RECYTATORSKI

GIMNAZUM NR 24 ZAPRASZA UCZNIÓW KLAS I-III
DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI JÓZEFA CZECHOWICZA

pt. "Żyjesz i jesteś meteorem".

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać u nauczycieli języka polskiego oraz w bibliotece szkolnej.

Przeprowadzenie konkursu przewidziane jest na dzień 22.03.2013r. (piątek) i odbędzie się w sali nr 19 o godz. 1105.

POBIERZ REGULAMIN KONKURSU

Justyna Kierepka