Kindercamp Münster 2013

NiemieckiZapraszam do udziału w wakacyjnym obozie językowym w Niemczech "Kindercamp Münster 2013". Obóz odbędzie się w terminie 19.07. - 26.07.2013r.

Mogą wziać w nim udział uczniowie klas I i II naszego gimnazjum. Opłata za udział w tej formie wypoczynku to 450 złotych. Cena obejmuje koszty przejazdu do Niemiec i ubezpieczenie. Pobyt na obozie, koszty wyżywienia i programu pokrywa niemiecki organizator - Amt für Kinder, Jugendliche und Familien Urzędu Miasta Münster.
Zgłoszenia przyjmuje p. I. Rzymowska - Hołysz. Liczba miejsc jest ograniczona.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny

Dnia 9 kwietnia odbyło się w Warszawie uroczyste wręczenie nagród Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Meridian MMC 2013.

MAGDALENA ZYCH znalazła się wśród 50 najlepszych uczniów w Polsce. W finale zajęła 24 miejsce.
Do finału zakwalifikowało się dwoje uczniów naszego gimnazjum:
1. Ernest Szypuła - 2b
2. Magdalena Zych - 2b

Gratulujemy sukcesu!!!

Rajd pieszy

TurystykaDnia 6 kwietnia odbył się rajd pieszy. Nie udało nam się znaleźć zwiastunów wiosny, więc postanowiliśmy utopić Marzannę:).
Następnie zwiedziliśmy Kazimierz Dolny i oglądaliśmy panoramę z góry Trzech Krzyży.

Do zobaczenia na następnej wycieczce!!!

Rajd pieszy

TurystykaDnia 6 kwietnia 2013 roku (sobota) zapraszam wszystkich zainteresowanych na rajd pieszy.

Trasa rajdu: Kazimierz Dolny - Albrechtówka - Mięćmierz - Kazimierz Dolny PKS.

Długość trasy - ok. 10 km. Wyjazd z Dworca Głównego PKS o godz. 8.40. Spotykamy się o godz. 8.20 na Placu Zamkowym (pod lwem). Powrót w godzinach popołudniowych (ok. 16.00). Należy zabrać ze sobą legitymację szkolną, co nieco do jedzenia i picia, wygodne buty, 2 bilety MPK (by dojechać na dworzec), 25 zł - na bilety autobusowe i inne ewentualne potrzeby.

Zgłoszenia przyjmuje p. Jolanta Gawrylak.

Do zobaczenia na szlaku!!!

Wielkanoc

Wesołych Świąt Wielkanocnych

spędzonych w miłości i radości

wszystkim uczniom i ich rodzicom

oraz pracownikom szkoły

Dyrektor Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie
Ryszard Pawka

"ŻYJESZ I JESTEŚ METEOREM" - 110. ROCZNICA URODZIN CZECHOWICZA

BibliotekaZ okazji obchodów 110. rocznicy urodzin Józefa Czechowicza 22 marca w naszym gimnazjum odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Czechowicza pt. "Żyjesz i jesteś meteorem". Wzięło w nim udział 20 uczestników.
Recytatorów oceniało niezależne jury w składzie: pani Aleksandra Bednarek z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, pani Jadwiga Mączka oraz pani Anna Czapska z naszej biblioteki szkolnej, pan Marcin Szostek z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Lublinie oraz pan Mateusz Nowak z Dzielnicowego Domu Kultury "Węglin" - przewodniczący komisji.
Wśród prezentowanej poezji znalazły się utwory upamiętniające rodzinne miasto poety - Lublin, ale również wiersze będące zapisem katastroficznych przeczuć wielkiego poety. Nagrody za najpiękniejsze wykonania otrzymali: Magdalena Skomorowska z kl. I a (I m-ce), Hubert Iskra z kl. I d (II m-ce) oraz Elżbieta Gabryel z kl. III b i Weronika Misztal z kl. I b (III m-ce). Jurorzy przyznali również 4 wyróżnienia: Ewelina Dmochowska z kl. II d, Antonina Krawczyk z kl. II d, Emilia Machowska z kl. I d oraz Anna Sidorowicz z kl. III f.
Największe uznanie publiczności zdobyła Elżbieta Gabryel z kl. III b za wzruszającą interpretację wiersza "O matce".
W przerwie konkursu wystąpili uczniowie kl. III d, którzy zaprezentowali scenkę mitologiczną pt. "Sąd Parysa".
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy sukcesu.

Justyna Kierepka
Justyna Skubisz

Laureaci olimpiady przedmiotowej Olimpus z j. niemieckiego

NiemieckiWyniki ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej "Olimpus" z języka niemieckiego

W olimpiadzie wzięło udział 8 uczniów naszego gimnazjum z klas I - III. Najlepsze wyniki uzyskali: uczennica klasy 2 e Kinga Wołącewicz ( opiekun p. I. Rzymowska - Hołysz) i uczeń klasy 1 a Adam Schube (opiekun p. A. Lenarczyk).
Uczniowie ci zajęłi pierwsze miejsce w kraju w swojej kategorii wiekowej i otrzymali tytuł laureata. Nagrodą w olimpiadzie jest grawerowany dyplom laureata oraz nagroda książkowa.
Wszyscy uczestnicy konkursy otrzymali pamiątkowe dyplomy uznania.

Gratulujemy sukcesu uczniom, ich rodzicom i nauczycielom.

Iwona Rzymowska - Hołysz