ZABAWA

Serdecznie zapraszamy na INTEGRACJĘ TANECZNĄ!

Na parkiecie czujesz się jak ryba w wodzie? SUPER!
W tańcu plączą Ci się nogi? NIC NIE SZKODZI!
Masz wielu przyjaciół i znajomych? WEŹ ICH ZE SOBĄ!
Jesteś wymagającym samotnikiem? TO MIEJSCE DLA CIEBIE!

W najbliższą ŚRODĘ, 22 listopada, na 8 lekcyjnej (g. 14.10) na SALI GIMNASTYCZNEJ

odbędzie się zabawa integracyjna poprzez TANIEC!

Jeśli jesteś uczniem klasy 7 SP lub 2 i 3 Gimnazjum to zaproszenie specjalnie dla Ciebie :)

Nie idź po lekcjach do domu - zostań z Klubem Młodych Cogito!

Zabawa została zaplanowana do g. 15.30. Uczestnikom zapewniona zostanie opieka pedagogiczna na czas tańców.

ZAPRASZAMY!!!

Dyskoteka

Samorząd UczniowskiUWAGA!!! ZMIANA!!! Dyskoteka skończy się trochę wcześniej - o godzinie 20.45. W piątek od rana odbywają się lekcje, więc trzeba doprowadzić szkołę do porządku.

W czwartek, 16 listopada, Samorząd Uczniowski (Gimnazjum) organizuje dyskotekę, na którą zaprasza uczniów klas gimnazjalnych oraz klasy siódmej. Zaczynamy o godzinie 18.00 a kończymy o godzinie 20.45. Biletem wstępu niech będzie coś słodkiego (batoniki, czekolada itp.), co będziemy mogli przekazać Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.
Udział ucznia w imprezie jest możliwy tylko za zgodą rodzica (opiekuna) wg poniższego wzoru. Zgodę należy dostarczyć do przewodniczącej SU (Gimnazjum) Aleksandry Wójcik z kl. 3c lub do jej zastępcy Oliwiera Orlika z kl. 3a.

Wyrażam zgodę, na udział mojej córki / mojego syna ………………….................…., w dyskotece, która odbędzie się w dniu 16 listopada (czwartek) 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 50 w Lublinie. Zapoznałem/am się z regulaminem dyskoteki.
Poniżej proszę zaznaczyć właściwą decyzję krzyżykiem po prawej stronie
Wyrażam zgodę na samodzielny powrót syna/córki z dyskoteki.
Zobowiązuję się do osobistego odbioru córki/syna z dyskoteki.

……………………………………….
podpis rodzica (opiekuna)

Wolontariusze audiodeskrypcji w projekcie "Wokół Niepodległej"

WolontariatUczniowie Gimnazjum nr 24 w Lublinie biorą udział w projekcie „Wokół Niepodległej”, realizowanym przez Stowarzyszenie "De Facto” w ramach programu "Niepodległa” współfinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Rok 2018 będzie w całej Polsce czasem świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości. Wyprzedzając te doniosłe dla naszej ojczyzny i całego narodu obchody, uczniowie poprzez wykonywanie audiodeskrypcji dzieł (malarskich, rzeźbiarskich, fotografii archiwalnych, odznaczeń legionowych i mundurów) odnoszących się do odzyskania niepodległości, włączyli się w szereg działań skierowanych dla osób niewidomych, pod zbiorczym tytułem "Wokół Niepodległej". Celem projektu jest nie tylko zgłębianie i podnoszenie poziomu wiedzy historycznej o nietuzinkowych osobach, wydarzeniach i rozlicznych miejscach pamięci związanych z tak wiekopomnym wydarzeniem, ale też kształtowanie i umacnianie postawy patriotyzmu (w tym patriotyzmu lokalnego) poprzez pogłębienie wiedzy o losach poprzednich pokoleń.

W ramach projektu przewidziano szereg działań skierowanych do osób niewidomych i słabowidzących: filmy i seriale z audiodeskrypcją, albumy sztuki z audiodeskrypcjami autorstwa wolontariuszy oraz konkurs literacki dla osób niewidomych, których prace zostaną zilustrowane audiodeskrypcjami autorstwa uczniów.

Pracę wolontariuszy audiodeskrypcji koordynują: Magdalena Mecner-Janek, Barbara Sławek, Justyna Kierepka.

Podchody Maryjne

„Podchody Maryjne”
gra terenowa zorganizowana przez Klub Młodych Cogito
przy współpracy z katechetami SP50

W dniu 12 października br. na terenie Szkoły odbyły się „Podchody Maryjne”. Gra terenowa, podczas której uczniowie klas 2 i 3 Gimnazjum odpowiadali na pytania dotyczące trzech wielkich rocznic Maryjnych przypadających w tym roku: 300 lat koronacji Obrazu Jasnogórskiego, 140 lat objawień w Gietrzwałdzie oraz 100 lat objawień w Fatimie. Udział wzięło dziewięć zespołów po 3 osoby reprezentujące swoją klasę. Uczniowie przez godzinę przechodzili między dziewięcioma bazami wykonując zróżnicowane zadania. „Podchody” zorganizowali uczniowie działający w Klubie Młodych Cogito.

Bóbr Informatyczny

Uwaga !!!
Uczniowie chcący wziąć udział w konkursie

BÓBR INFORMATYCZNY

bardzo proszę zarejestrować się poprzez stronę
www.bobr.edu.pl
(w prawym bocznym pasku jest niebieski odnośnik z napisem rejestracja)
Proszę postępować zgodnie z instrukcją: „Rejestracja krok po kroku”
Uprzejmie informuję, że tylko osoby w ten sposób zarejestrowane będą mogły wziąć udział w konkursie

Mirosław Zieliński

KONKURSY DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

KonkursI etapII etapIII etap
ortograficzny16 października22 listopada21 lutego
j. niemieckiego17 października23 listopada22 lutego
chemiczny18 października24 listopada23 lutego
fizyczny19 października30 listopada1 marca
polonistyczny20 października1 grudnia2 marca
j. angielskiego13 października4 grudnia5 marca
matematyczny23 października5 grudnia6 marca
geograficzny24 października6 grudnia7 marca
biologiczny25 października7 grudnia8 marca
historyczny26 października8 grudnia9 marca

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin

W piątek, 29 września, odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Wezmą w nich udział tylko uczniowie klas gimnazjalnych. Zgłosiło się pięcioro kandydatów na radnych: Gabriela Buczek z kl. 3e, Mateusz Kłos z kl. 3b, Liwia Kowalska z kl. 3d, Zuzanna Król z kl. 3c i Martyna Krzowska z kl. 3e. Z tego grona trzeba będzie wybrać jedną osobę.
W piątek, na trzeciej godzinie lekcyjnej, do poszczególnych klas wejdą uczniowie tworzący "ruchomy" punkt wyborczy. Rozdadzą karty do głosowania, które po wypełnieniu zostaną wrzucone do urn. Nauczycieli prowadzących zajęcia proszę o wyrozumiałość - cała procedura nie zajmie więcej niż 5 minut.