Christmas Carolling

Angielski20 grudnia 2017r. odbyło się wspólne kolędowanie przy choince. Uczniowie naszej szkoły śpiewali piosenki świąteczne i kolędy w języku angielskim i niemieckim w wersji karaoke. Można było usłyszeć takie szlagiery jak Merry Christmas Everyone, Santa Claus is coming to town, Kling, Glöckchen, klingelingeling czy też niezapomniany przebój George’a Michael’a Last Christmas i wiele innych. W obydwu językach wyśpiewaliśmy Cichą noc czyli Silent night w języku angielskim i Stille Nacht w języku niemieckim.

Nasi uczniowie wykazali się bardzo dużą muzykalnością i bardzo dobrym przygotowaniem językowym. Wydawało się, że wszystkim obecnym udzielił się świąteczny nastrój, a w szkole zapanowała iście świąteczna atmosfera.

Koordynatorzy:
Anna Góra,
Agnieszka Lenarczyk,
Jolanta Sawa

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji !!!

Mamy laureata konkursu "Deutschfreund 2017"

NiemieckiZ ogromną satysfakcja informujemy, że uczeń klasy 3 a Michał Hałas został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego "Deutschfreund 2017".

Nasze uczennice laureatkami Festiwalu Kolęd w Języku Niemieckim

NiemieckiDnia 18.12.2017r. odbył się II Festiwal Kolęd w Języku Niemieckim "Christ in deiner Geburt" skierowany do uczniów gimnazjów oraz klas 7 i 8 szkół podstawowych, zorganizowany przez III LO im. Unii Lubelskiej.Laureatkami I miejsca zostały Natalia Trancygier i Zuzanna Bednarczyk z kl. III c, które wykonały kolędę "Stille Nacht", III miejsce zajęła Weronika Wożny z klasy 7 a, która zaśpiewała "Leise rieselt der Schnee". Uczennice przygotowały do konkursu panie Halina Nowicka, Renata Parol Paszko i Iwona Rzymowska - Hołysz.

Gratulacje !

Z wizytą w Rodzinnych Domach Dziecka

NewsyW ramach projektu " I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" uczniowie klas 2 b, 2 d, 2 e i 3 e z wychowawcami oraz nauczycielem religii p. Pawłem Sokołowskim udali się ze świąteczną wizytą do Rodzinnych Domów Dziecka w Lublinie.

Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Wszystkich Pracowników Szkoły,
Rodziców oraz Uczniów na

JASEŁKA
Pt. „Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie…”

Przedstawienie przygotowane przez uczniów Naszej Szkoły
odbędzie się na sali gimnastycznej
w dniu 22 grudnia (piątek) 2017 r.
w godzinach:

I tura: 11.05 – klasy gimnazjalne: 2A, 2B, 2C, 2D, 2E, 3A, 3F

II tura: 12.15 – klasy gimnazjalne: 2F, 3B, 3C, 3D, 3E

Beata Bőhm-Kinik
Ewa Ryba
Uczniowie przygotowujący Jasełka

WOLONTARIAT BIEGOWY SP 50 !!!

WolontariatDnia 17 grudnia 2017r. odbył się kolejny bieg z serii " Bieg Chęć na Pięć", który był bardzo wyjątkowy dla naszej szkoły, ponieważ cała impreza odbywała się przy Szkole Podstawowej 50 w Lublinie, gdzie nasi wolontariusze uczestniczyli w przygotowaniach i organizacji - pomagali przy Biegach Dziecięcych i Młodzieżowych, w depozycie przyjmowali rzeczy biegaczy oraz pomagali zawodnikom zarówno na trasie 5 km biegu , jak i na mecie. Do organizacji zawodów włączyła się Rada Dzielnicy Węglin Południowy.
Maraton ukończyło 735 zawodniczek i zawodników, w tym nasze absolwentki G24 Magdalena oraz Natalia Zych :)
WIELKIE GRATULACJE dla zawodników i tak potrzebnych wolontariuszy !!!

Wolontariusze SP 50:
- KRZYSZTOF BOROWSKI- 3F
- PAWEŁ BOCZKOWSKI-3F
- WOJCIECH RESZKA -3F

Zapraszam wolontariuszy do kolejnego maratonu, tym razem NOCNEGO :), który odbędzie się 17 lutego 2018r.

Opiekun i wolontariusz:
-mgr Małgorzata Molas

Ukraina - terra (in)cognita

Miło nam poinformować, że Antek Tkaczyk uczeń klasy 3f zajął II miejsce w VII edycji konkursu wiedzy i umiejętności "Ukraina - terra (in)cognita".

Konkurs odbył się 17 listopada bieżącego roku w ramach festiwalu „Ukraina w centrum Lublina” pod patronatem Ambasady Ukrainy w RP.