Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "PANGEA"

Pierwszy etap konkursu odbywa się online. Spośród kilkunastu uczestników naszego gimnazjum do finału zakwalifikowało się dwoje uczniów:
1. Ernest Szypuła - 2b,
2. Magdalena Zych - 2b.
Finał odbędzie się w Warszawie 8 marca.
Gratulujemy i życzymy sukcesu!!!

Konkurs Matematyczny o Puchar Dyrektora III LO

Pierwszy etap konkursu odbył się dnia 1 lutego 2013 roku. Do finału zakwalifikowało się sześciu uczniów z naszej szkoły:
1. Monika Berlińska - 3d,
2. Piotr Borowski - 2b,
3. Anastazja Czapkowicz - 2b,
4. Krzysztof Łukasik - 2b,
5. Ernest Szypuła - 2b,
6. Magdalena Zych - 2b.
Gratulujemy i życzymy sukcesu w finale!!!

Zima w mieście

ZAWODY STRZELECKIE Z BRONI PNEUMATYCZNEJ !!!

SportDnia 22 stycznia b.r. odbyły się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej w Bursie Szkolnej Nr 5 z okazji obchodów 150 Rocznicy Powstania Styczniowego. W zawodach wzięło udział 20 drużyn ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny : dziewcząt i chłopców, które uplasowały się na szóstej i siódmej pozycji. Podczas zawodów miał miejsce Apel ze szczególną oprawą historyczno-patriotyczną (prezentacja multimedialna, patriotyczne przemówienie pana Stanisława Dąbrowskiego - prezesa ZW LOK skierowane do młodzieży, zapalenie znicza, minuta ciszy dla uczczenia poległych, także młodych ludzi w powstaniu). Ceremonię Apelu uświetnili uczniowie z XIV LO (klasy wojskowej). Organizatorem zawodów strzeleckich byli : Bursa Szkolna Nr 5 w Lublinie, Zarząd Wojewódzki LOK w Lublinie, Zarząd Rejonowy LOK w Lublinie. Kierownikiem zawodów był pan Wiesław Bodo .Natomiast sędziami głównymi pan A. Abramowicz ,pan D. Winiarczyk i J. Kubiak. Pani Teresa Karkoszka - dyrektor Bursy Szkolnej Nr 5 zaprasza na strzelnicę pneumatyczną na następne zawody strzeleckie tym razem z okazji "Dnia Wiosny".
Wszystkim zawodnikom serdecznie GRATULUJEMY !!!

Skład drużyny dziewcząt :
1. PATRYCJA DUDEK - najlepsza zawodniczka G24
2. ADRIANNA SZCZECH
3. KAMILA CHYLIŃSKA
4. OKSANA ROBAK

Skład drużyny chłopców:
1. MICHAŁ OSTROWSKI - najlepszy zawodnik G24
2. KONRAD ADAMCZUK
3. DOMINIK HAWRAJ
4. PIOTR ARASZKIEWICZ

Opiekunowie grupy:
- pani Małgorzata Molas
- pan Grzegorz Sawiarski

WYGRANA KOSZYKAREK G24 !!!!

SportDnia 17 stycznia 2013r. odbyły się eliminacje, w ramach Gimnazjady Miasta Lublin 2012/2013 w koszykówce dziewcząt. Organizacją rozgrywek zajęła się p. Małgorzata Molas.
Nasza szkolna reprezentacja liczyła 10 zawodniczek, w składzie:

1. KAMILA CHYLIŃSKA
2. KAMILA SMALA
3. MONIKA PODOLAK
4. PATRYCJA DUDEK
5. ALEKSANDRA ŁADNIAK
6. JULITA JĘDRUSZKO
7. JULIA KRZOWSKA
8. KAROLINA PRZYSUCHA
9. KAROLINA DĘBEK
10. GABRIELA BEDNARSKA

Dziewczyny, podobnie jak chłopcy spisały się na złoty medal i wyszły z grupy z pierwszego miejsca. W pięknym stylu wygrały dwa mecze i tym samym dały nam pewny awans do ćwierćfinału. Pierwszy mecz ukończył się wynikiem 24:15 z Gimnazjum nr 10, natomiast drugi 26:12 z Gimnazjum nr 9 . Dziewczyny w meczach dały z siebie wszystko i dostarczyły nam wielu emocji . Zawodniczkom serdecznie GRATULUJEMY i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach sportowych, które prawdopodobnie zostaną rozegrane jeszcze przed feriami.
DZIEWCZYNY POWODZENIA !!! WSZYSCY TRZYMAMY MOCNO KCIUKI :)

Opiekunowie zespołu:
- p. Kazimierz Piwowarczyk
- p. Małgorzata Molas

WYGRANA KOSZYKARZY G24 !!!!

SportW dniach 11-13 grudzień 2013r. odbyły się eliminacje, w ramach Gimnazjady Miasta Lublin 2012/2013 w koszykówce chłopców. Organizatorem rozgrywek w naszej szkole była p. Małgorzata Molas.
Nasza szkolna reprezentacja liczyła 11 zawodników, w składzie:

1. PIOTR BOROWSKI
2. JAKUB BUCZYŃSKI
3. RADOSŁAW JAWOR
4. GERARD NAWROCKI
5. GABRIEL SZPYT
6. ERNEST SZYPUŁA
7. PAWEŁ ZAGRODNICZEK
8. KAMIL WIECZOREK
9. ERYK WÓJCIK
10. BARTŁOMIEJ TKACZYK

Chłopcy spisali się na złoty medal i wyszli z grupy z pierwszego miejsca. Reprezentacja chłopców Gimnazjum nr 24 wygrała trzy mecze w pięknym stylu. Pierwszy mecz ukończył się wynikiem 46:9 z Gimnazjum nr 9, drugi 31:14 z Gimnazjum nr 10 natomiast ostatni 39:25 z Gimnazjum Padarewski. Zawodnikom serdecznie GRATULUJEMY i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Opiekunowie zespołu:
- p. Kazimierz Piwowarczyk
- p. Małgorzata Molas

PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT !!!!

SportW dniach 5-12 grudzień 2013r. odbyły się eliminacje, w ramach Gimnazjady Miasta Lublin 2012/2013 w piłce siatkowej dziewcząt. Organizatorem rozgrywek w naszej szkole był p. Dariusz Żoliński.
Nasza reprezentacja liczyła 10 zawodniczek, w składzie:
1. ZUZANNA KŁOPOTEK
2. SYLWIA TARKA
3. KAROLINA HEMPEL
4. LILIYA SHAKHPAZYAN
5. ANASTAZJA CZAPKOWICZ
6. MAGDALENA ZYCH
7. PATRYCJA DUDEK
8. KAROLINA PRZYSUCHA
9. ALEKSANDRA ŻYWICKA
10. MARYLA MARTYNA
Dziewczyny rozegrały 4 mecze. Wygrały dwa z wynikiem 2:0 w setach z Gim. nr 7 i Gim. nr 11 oraz dwa przegrały z Gim. nr 21 i Gim. nr 8 . Niestety dwie wygrane nie dały nam awansu do wyjścia z grupy. Szanse były bardzo wyrównane, dziewczyny walczyły na boisku o każdą piłkę i dawały z siebie wszystko. Na duchu podtrzymywała ich cała sala dopingujących kibiców. Jednak dwie szkoły okazały się troszeczkę lepsze. Dziewczynom GRATULUJEMY uzyskanych wyników i życzymy troszeczkę więcej szczęścia w przyszłym roku.
Opiekun zespołu:
- p. Dariusz Żoliński