60. edycja międzynarodowego konkursu "Begegnung mit Osteuropa"

Niemiecki
60. jubileuszowa edycja międzynarodowego konkursu "Begegnung mit Osteuropa"

W czerwcu br. Anastazja Czapkowicz z kl. 2 b uczestniczyła pod opieką nauczycielki j. niemieckiego Iwony Rzymowskiej - Hołysz w wycieczce dla laureatów konkursu "Begegnung mit Osteuropa"do Münster w Niemczech. Wycieczka miała charakter międzynarodowego spotkania młodzieży, w którym wzięli udział nagrodzeni uczniowie z krajów Europy Środkowo - Wschodniej (Czechy, Polska, Ukraina, Białoruś, Rumunia, Łotwa, Słowenia).

Podczas pobytu w Münster młodzież miała okazję poznać się bliżej, wymienić doświadczenia w pracy nad projektami oraz miło spędzić czas uczestnicząc w ciekawym programie (wycieczka statkiem "Solaris" po jeziorze Aa, zwiedzanie miasta w towarzystwie wędrownego kupca Kiepenkerl, wycieczka do parku filmowego Movie Park do Bottrop - Kirchellen, musical "Dirty Dancing" w teatrze Mertonom - Theater w Oberhausen).
Najważniejszym dniem międzynarodowego spotkania młodzieży była uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu z Nadrenii - Westfalii oraz Europy Środkowo - Wschodniej w Neukirchen - Vluyn z udziałem lokalnych władz i organizatorów konkursu.

Zapraszamy do udziału w w tegorocznej edycji konkursu. Informacji na temat projektów udzielają panie Halina Nowicka, Agnieszka Lenarczyk, Iwona Rzymowska - Hołysz i Iwona Wąsik.

Termin nadsyłania prac upływa dnia 31. stycznia 2013 r.

Komunikat nr 14/2012

Dyrektora Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie
z dn. 09 listopada 2012 r.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie, w skład którego wchodzi Gimnazjum nr 24 i Szkoła Podstawowa nr 50 zawiadamia, że szkoła nie ma i nie miała zakładanych profili na żadnym portalu społecznościowym.

Wszelkie informacje zamieszczane w imieniu szkoły są nieprawdziwe i publikowane nielegalnie.

Trwają czynności związane z ustaleniem osób, które uruchomiły konto.

Ryszard Pawka

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ !!!

SportDnia 2 października 2012r. odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego. Chłopcy z naszego Gimnazjum nr 24 godnie reprezentowali naszą szkołę, zdobywając zaszczytne i upragnione przez wszystkich zawodników I miejsce.

SERDECZNIE GRATULUJEMY IM OSIĄGNIĘTEGO SUKCESU I ŻYCZYMY KOLEJNYCH !!!

Skład drużyny:

1. Paweł Furtak
2. Michał Kurek
3. Radosław Machowski
4. Marcin Kozieł - KRÓL STRZELCÓW (4bramki )
5. Hubert Dudek
6. Sebastian Honiawko
7. Marcin Kaliński
8. Mateusz Poźniak
9. Piotr Dajos

Wyniki poszczególnych meczy:

G24 - Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego; 2:0

G24 - Prywatne Gimnazjum im. I. J. Paderewskiego; 2:0

G24 - Pallotyńskie Gimnazjum im. Stefana Batorego; 1:0

Opiekun zespołu:
p.Sławomir Smyl

Konsultacje dla rodziców i nauczycieli

PedagogNajblizsze konsultacje z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Lublinie odbędą się dnia 24 października (środa) w godzinch 15.30-17.30 w gabinecie pedagoga szkolnego.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Każdemu uczniowi radość się udziela, gdy zbliża się Dzień Nauczyciela. Z okazji tego zaszczytnego Święta niech każda buzia będzie uśmiechnięta. Wszyscy nasi kochani nauczyciele, dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele. Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń składamy.
Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące.
Wszystkim pracownikom Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie

Rajd pieszy doliną Ciemięgi

TurystykaDnia 13 października 2012 roku (sobota) zapraszam wszystkich zainteresowanych na rajd pieszy doliną Ciemięgi.
Trasa rajdu: Sławin - Marysin - Jakubowice.
Długość trasy - ok. 12 km. Jedziemy autobusem MPK nr 18. Spotykamy się o godz. 8.50 na przystanku MPK - Al. Warszawska/Rondo Krwiodawców.
Powrót w godzinach popołudniowych (ok. 15.00). Należy zabrać ze sobą legitymację szkolną, co nieco do jedzenia i picia, wygodne buty, 2 bilety MPK oraz 15 zł - na inne ewentualne potrzeby. Na trasie rajdu będzie ognisko:)
Do zobaczenia na szlaku!!!

Zgłoszenia przyjmuje p. Jolanta Gawrylak

Wojewódzki konkurs piosenki obcojęzycznej "Liebe & Love"

NiemieckiII miejsce w Wojewódzkim konkursie piosenki obcojęzycznej "Liebe & Love"

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Wojewódzkim konkursie piosenki obcojęzycznej pod hasłem "Liebe & Love" w Lubelskim Centrum Edukacji Zawodowej. Patronat medialny nad konkursem objęło Radio Lublin oraz Dziennik Wschodni.

Zespół z Gimnazjum nr 24 w składzie: Adrianna Rodak (absolwentka 3b), Oliwia Zielińska (3 e), Radosław Machowski (3b) i Rafał Krawczyński (3b), zakwalifikował sie do ścisłego finału konkursu, a w eliminacjach finałowych zajął II miejsce w kategorii zespoły, wykonując piosenkę w języku niemieckim LaFee "Wer bin ich?" Igo miejsca organizatorzy nie przyznali.
Uczniowie przygotowywali sie do konkursu pod nadzorem nauczycielek języka niemieckiego pań Agnieszki Lenarczyk i Iwony Rzymowskiej - Hołysz.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konkursu oraz filmu z występem naszych uczniów. Następna edycja konkursu już na wiosnę.