Rajd pieszy

TurystykaDnia 22 września odbył się rajd pieszy.

Naszym celem był rezerwat przyrody Skarpa Dobrska, który chroni szczególne walory krajobrazowe, geologiczne i florystyczne. Do rezerwatu dotarliśmy doliną Chodelki z Wilkowa. Dalsza droga prowadziła przez Dobre, Podgórz, Męćmierz, do Kazimierza Dolnego.

Następny rajd już w październiku.

Do zobaczenia na szlaku!!!

Zebrania z rodzicami

W środę 12 września 2012 roku odbędą się zebrania rodziców uczniów Gimnazjum nr 24 w Lublinie:

- o godz. 17:00 dla rodziców uczniów klas pierwszych, poprzedzone spotkaniem ogólnym na korytarzu (I piętro) nt. dziennika elektronicznego funkcjonującego ,

- o godz. 17:30 dla rodziców uczniów klas drugich i trzecich, poprzedzone spotkaniem ogólnym (korytarz na I piętrze) dla rodziców uczniów klas trzecich nt. egzaminu gimnazjalnego.

M. Łuszczyńska-Tytłak
wicedyrektor ds. gimnazjum

Der Hawerkamp - Vergangenheit, Gegenwart, Zukunft

NiemieckiFim "Der Hawerkamp Vergangenheit, Gegenwart, Zukunft" ("Hawerkamp - przeszłość, terażniejszośc, przyszłość") to efekt pracy uczniów naszego gimnazjum uczestniczących w warsztatach radiowo - filmowych w Bennohaus w Münster (Niemcy). Tematem filmu jest kontrowersyjna portowa dzielnica Hawerkamp. Podczas kręcenia filmu uczniowie z Polski i Niemiec mieli okazję porozmawiać z mieszkańcami na temat historii dzielnicy, warunków tam panujących oraz planów, jakie władze miasta mają wobec Hawerkamp. Nagrany materiał posłużył do przedstawienia tego niezwykle barwnego i ciekawego zakątka miasta Münster oraz pokazania z jakimi problemami borykają się jego mieszkańcy, jakie mają marzenia i oczekiwania wobec włodarzy miasta.

Zachęcam do obejrzenia filmu i podejmowania podobnych międzynarodowych inicjatyw, integrujących młodzież polską i niemiecką z partnerskich miast dzięki wspólnym przedsięwzięciom.

Warsztaty radiowo- telewizyjne zostały zorganizowane dzięki inicjatywie pań Renaty Kaczmarek (Münster), Iwony Wąsik i Iwony Rzymowskiej- Hołysz.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

odbędzie się 3 września 2012 r.

klasy I gimnazjum - godz. 8:30 - sala gimnastyczna, następnie spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach,
klasy II-III gimnazjum - godz. 8:45 - spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach,

godz. 9:30 Msza św. w kościele parafialnym p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej,

WYPRAWKA SZKOLNA na rok szkolny 2012/2013

Informujemy o możliwości skorzystania z pomocy na dofinansowania zakupu podręczników szkolnych uczniom uczęszczającym do szkół i placówek miasta Lublin w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2012 r. - "Wyprawka szkolna".

Tu możesz przeczytć o zasadach udzielania pomocy.

Tu możesz pobrać formularz wniosku.

Konkurs literacki pt.: "Miłość niejedno ma imię"

BibliotekaW marcu w Bibliotece Gimnazjum nr 24 odbył się konkurs literacki pt.: "Miłość niejedno ma imię". Jego laureatami zostały następujące osoby:
Miejsce I - Aneta Tokarska kl. II f
Miejsce II - Aleksandra Mendak kl. II f