Warsztaty plastyczno-matematyczne

W dniach 5 i 6 czerwca 2012r w Dzielnicowym Domu Kultury na Węglinie odbyły się warsztaty plastyczno-matematyczne dla uczniów naszego gimnazjum. Pierwszego dnia pod kierunkiem p. Henryka Kusia uczniowie poznali zasady symetrii, kompozycji i kolorów. Wykonali prace plastyczne z zastosowaniem kontrastów oraz rachunku prawdopodobieństwa. Drugi dzień poświęcony był bryłom platońskim w kontekście plastycznym, matematycznym i filozoficznym.
Zapraszam do obejrzenia wystawy prac uczniów w DDK oraz do zamieszczonej galerii.

Jubileuszowa wystawa "Uczyć się od siebie - wspólnie przeżywać"

Niemiecki
Jubileuszowa wystawa "Uczyć się od siebie - wspólnie przeżywać"

W dniach od 14. do 18. maja 2012r. w holu głównym naszej szkoły można obejrzeć wystawę poświęconą 20 - leciu partnerskiej współpracy Lublina z niemieckim miastem Münster.

Z tej okazji Stowarzyszenie Obywatelskie Lublin - Münster przy współpracy Förderverein Münster - Lublin zorganizowało jubileuszową wystawę pt. "Uczyć się od siebie - wspólnie przeżywać". Wystawa była już prezentowana w Bibliotece Miejskiej w Münster, w Lubelskim Ratuszu oraz Filii Biblioteki im. Łopacińskiego w Lublinie.
Wystawa pokazuje również wkład uczniów, rodziców, nauczycieli dyrekcji naszego gimnazjum we współpracę z Münster.
Zapraszamy do odwiedzenia wystawy w holu głównym szkoły oraz na naszej stronie on-line.

Konkurs matematyczny

W sobotę 26 maja br. o godz. 9.00
w Gimnazjum nr 24 odbędzie się
konkurs matematyczny
dla zainteresowanych uczniów klas szóstych.

Uczestnicy konkursu powinni mieć ze sobą przybory do pisania i rysowania oraz przyrządy geometryczne, a także legitymację szkolną jako dowód tożsamości.
Konkurs potrwa 90 minut.

MAJÓWKA

Kliknij na plakat, aby go powiększyć

Ogólnopolski konkurs języka niemieckiego "Sprachdoktor 2012"

NiemieckiWyniki Ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego "Sprachdoktor 2012"

W tegorocznej edycji konkursu "Sprachdoktor 2012" organizowanego przez Łowcy Talentów Jersz wzięło udział 12 uczniów z naszego gimnazjum.

Najlepsze wyniki uzyskali:

Szymon Kołodziejczyk kl. 3 c - dyplom za bardzo dobry wyniku w kraju ( 92, 59 %), 1. miejsce w woj. lubelskim - opiekun p. Iwona Rzymowska - Hołysz,

Bogumiła Kwiatkowska kl. 3 d - dyplom za bardzo dobry wyniku w kraju ( 88, 43 %), 2. miejsce w woj. lubelskim - opiekun p. Iwona Rzymowska - Hołysz,

Magdalena Sady kl. 3 b - dyplom za dobry wynik w kraju (84, 72%), 3. miejsce w woj. lubelskim - opiekun p. Agnieszka Lenarczyk,

Katarzyna Tomaszewska kl. 3 c - dyplom za dobry wynik w kraju (80,56%), 4. miejsce w woj. lubelskim - opiekun Iwona Rzymowska - Hołysz.

Następujący uczniowie zajęli wysokie miejsca w woj. lubelskim:

Katarzyna Kuna kl. 2 d - 3 . miejsce w woj. lubelskim - opiekun p. Halina Nowicka,
Luiza Berezecka kl. 2 b - 4. miejsce w woj. lubelskim - opiekun p. Halina Nowicka
Adrianna Rodak kl. 3b - 5. miejsce w woj lubelskim - opiekun p. Agnieszka Lenarczyk.

Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom. Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku!

Rajd pieszy

TurystykaDnia 12 maja 2012 roku (sobota) zapraszam wszystkich zainteresowanych na rajd pieszy.
Trasa rajdu: Strzyżewice PKS - Pawłówek - Piotrowice - Pszczela Wola.
Długość trasy: ok. 10 km. Wyjazd z Dworca PKS (obok Dworca Głównego PKP) o godz. 9.30. Spotykamy się o godz. 9.15 na dworcu PKP. Powrót w godzinach popołudniowych (ok. 16.00). Należy zabrać ze sobą legitymację szkolną, co nieco do jedzenia i picia, wygodne buty, 2 bilety MPK (by dojechać na dworzec), 15 zł - na bilety na autobus i inne ewentualne potrzeby.
Do zobaczenia na szlaku!!!
Zgłoszenia przyjmuje p. Jolanta Gawrylak

Dzień Otwartych Drzwi

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

18 maja 2012r.
(piątek)
godz. 1130 - 1400

W programie między innymi:
- spotkanie informacyjne z dyrekcją,
- występy artystyczne, wystawy prac uczniów,
- zapoznanie z bazą dydaktyczną szkoły.