59. edycja konkursu "Begegnung mit Osteuropa" rozstrzygnięta!

Niemiecki
Sukces uczniów Gimnazjum nr 24 w miedzynarodowym konkursie "Begegnung mit Osteuropa"!!!

Po raz kolejny wzięliśmy udział w międzynarodowym konkursie "Begegnung mit Osteuropa". Na konkurs zostało wysłanych 10 różnych projektów plastyczno - językowych wykonanych indywidualnie lub grupowo przez uczniów z klas 1b, 1e, 2a, 2c, 2d, 2e, 3c i 3d. Wszystkie prace zostały wykonane w języku niemieckim.

Wśród nagrodzonych prac znalazł się projekt historyczny przygotowany przez zespół uczniów z klasy I b (Anastazja Czapkowicz, Karolina Wożniak, Maciej Bąkowski, Michał Jaskuła, Miłosz Buda, Bartłomiej Lis, Jakub Pacewicz) pod kierunkiem pani Iwony Wąsik. Wersja niemiecka tego projektu została przygotowana przy udziale pani Iwony Rzymowskiej-Hołysz.
Projekt "Wie heißt deine Stadt?" okazał się nalepszy w swojej kategorii i został nagrodzony tygodniowym pobytem w Münster w Niemczech oraz nagrodą pieniężną.

Ponadto 4 inne projekty - prace konkursowe otrzymały wyróżnienia i nagrody pieniężne:

Michał Nowicki i Artur Monikowski kl. 1e - opiekun projektu pani Halina Nowicka
Anna Sidorowicz kl. 2f - opiekun projektu pani Agnieszka Lenarczyk
Kamil Król kl. Ie - opiekun projektu pani Iwona Rzymowska - Hołysz
Natalia Kowalska i Iwona Mirosław kl. 3d - opiekun projektu pani Iwona Rzymowska-Hołysz

Gratulujemy laureatom i wyróżnionym uczniom oraz nauczycielkom przygotowujacym uczniów do konkursu.
Następna, jubileuszowa, 60. edycja konkursu odbędzie się jesienią 2012 roku.

Zapraszamy!!!!

Zaległe opłaty za obiady

SekretariatProsi się rodziców o dokonywanie wpłat oddzielnie za obiady, oddzielnie za odsetki. W przelewie proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz nr otrzymanej noty. Można dokonać wpłat na jednym przelewie, ale trzeba podać sumę z noty i jej numer (konieczność księgowania na różnych kontach). Wpłat dokonuje się na konto nr:

15 1240 1503 1111 0010 0141 3295

Jednocześnie przypomina się, że wpłat dokonuje się do 8 dnia (z góry) każdego miesiąca w kwocie podanej przez intendentkę. Wszelkie odpisy obiadowe odejmowane są w następnym miesiącu. Odsetki od nieterminowych wpłat zostają naliczone na koniec każdego kwartału.

Księgowość Grażyna Jeżyna

Laureaci konkursów przedmiotowych KO

NewsyZ ogromną radością informujemy, iż uczniowie naszego gimnazjum odnieśli ogromny sukces i zostali laureatami konkursów przedmiotowych Lubelskiego Kuratora Oświaty z języków niemieckiego i angielskiego. Ten sukces otwiera laureatom drzwi do wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.

Serdecznie gratulujemy uczniowi klasy 3 c Szymonowi Kołodziejczykowi, uczennicy klasy 3 d Bogumile Kwiatkowskiej - laureatom Konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego oraz uczniowi klasy 3 d Grzegorzowi Rozdzialikowi - laureatowi Konkursu przedmiotowego z języka angielskiego.

Uczennica klasy 3 b Magdalena Sady przygotowywana przez panią Agnieszkę Lenarczyk została finalistką Konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego.

Słowa podziękowania kierujemy do nauczycielek przygotowujących uczniów do ww konkursów pań Magdaleny Migdał - Jarosz (język angielski), Iwony Rzymowskiej - Hołysz (język niemiecki) oraz Agnieszki Lenarczyk (język niemiecki).

Święta Wielkanocne

Wesołych Świąt Wielkanocnych

spędzonych w miłości i radości

wszystkim uczniom i ich rodzicom

oraz pracownikom szkoły

Dyrektor Zespołu Szkół nr 7 w Lublinie
Ryszard Pawka

Rajd pieszy

TurystykaDnia 24 marca 2012 r. odbył się rajd pieszy. Pojechaliśmy do Kazimierza Dolnego, w Wiśle utopiliśmy Marzannę i poszliśmy do Męćmierza przez Albrechtówkę. Z wioski rybackiej wróciliśmy zielonym szlakiem spacerowym do Kazimierza. Pogoda dopisała i humory też. Zapraszam na kolejny rajd.
Do zobaczenia na szlaku!!!

Dla uczniów klas III

W zakładce "Dla uczniów klas III" zaktualizowano dokumenty dotyczące elektronicznej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych oraz praw i obowiązków ucznia przystępującego do egzaminu gimnazjalnego.
Dla uczniów klas III

Rajd pieszy

TurystykaDnia 24 marca 2012 roku (sobota) zapraszam wszystkich zainteresowanych na rajd pieszy połączony z TOPIENIEM MARZANNY.
Trasa rajdu: Kazimierz Dolny - Albrechtówka - Mięćmierz - Kazimierz Dolny PKS. Długość trasy - ok. 10 km. Wyjazd z Dworca Głównego PKS o godz. 8.40. Spotykamy o godz. 8.20 na Placu Zamkowym (pod lwem). Powrót w godzinach popołudniowych (ok. 16.00). Należy zabrać ze sobą legitymację szkolną, co nieco do jedzenia i picia, wygodne buty, 2 bilety MPK (by dojechać na dworzec), 25 zł - na bilety autobusowe i inne ewentualne potrzeby.
UWAGA!
Zgłoszenia przyjmuje p. Jolanta Gawrylak.